Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Raytheon podpisuje list intencyjny z Autosanem

1 grudnia w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego pomiędzy koncernem Raytheon oraz spółką Autosan, należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wśród obecnych na uroczystości znalazł się także Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz.

Porozumienie określa zakres współpracy przemysłowej w przypadku zakupu przez Polskę zestawów Patriot. Z upublicznionych informacji wynika, że Autosan S.A. ma zająć się projektowaniem, produkcją oraz integracją kontenerów – tylko dla ośmiu baterii planowanych do zakupu potrzeba będzie ponad stu, które będą wykorzystywane jako osłony balistyczne dla stanowisk kierowania ogniem, dowodzenia, ruchomych centrów łączności czy pojazdów remontowych.

Jak ujął to minister Macierewicz, liczymy na to, że włączenie Autosanu do systemu Patriot, uczynienie z niego wielkiego centrum serwisowego dla produkcji Patriota na całym świecie, otworzy drogę dla sfinalizowania tego wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest zapewnienie produkcji i realizacji dostawy do Polski zestawów obrony antyrakietowej systemu Patriot w najbliższych latach.

Powyższy projekt stanowi element prac związanych z zakładanym, 50%, stopniem polonizacji systemów Patriot przewidzianych dla Polski. Co ważne, obie strony jasno określiły, że powyższy list intencyjny o niczym nie przesądza – cały czas toczą się negocjacje.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc