Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Raki bez części zamiennych

2. Regionalna Baza Logistyczna próbuje wyłonić dostawcę technicznych środków materiałowych przeznaczonych do kompanijnych modułów ogniowych Rak. Fot. Łukasz Pacholski

13 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu technicznych środków materiałowych przeznaczonych do kompanijnych modułów ogniowych Rak.


Zgodnie z upublicznionym komunikatem, decyzja o unieważnieniu postępowania została ogłoszona 20 kwietnia bieżącego roku. Powodem tego kroku był brak wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Przetarg, o charakterze ograniczonym przyspieszonym, został ogłoszony 21 marca bieżącego roku. Potencjalni oferenci mieli czas na przesyłanie zgłoszeń do 29 marca. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie był okres dodatkowej gwarancji na realizowane dostawy asortymentu.

Ze względu na potrzeby operacyjne, unieważnienie postępowanie zaowocowało uruchomieniem kolejnego, które ogłoszono 10 maja bieżącego roku. Już pierwsze dni wskazują, że pojawiają się podmioty zainteresowane udziałem, jednak prosiły o zmiany w harmonogramie dostaw oraz obniżenia wymaganego wadium – obie prośby zostały odrzucone przez zamawiającego. Szczegółowy asortyment technicznych środków materiałowych ma zostać przekazany tylko podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych.

Obecnie w strukturach Wojska Polskiego znajduje się dziesięć kompanijnych modułów ogniowych Rak oraz komponent eksploatowany przez Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu (dwa moździerze). W latach 2022-24 Huta Stalowa Wola S.A. wraz z partnerami ma dostarczyć pięć kolejnych KMO Rak.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “Raki bez części zamiennych”

  1. Dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych w całym cyklu życia produktu powinny być już kompleksowo zabezpieczone przy umowie na pozyskanie każdego systemu bojowego dla naszych sił zbrojnych a ich szczegółowa ilość do pozyskania jedynie aneksowane regularnie w zależności od potrzeb w danym roku i dostarczane bez zbędnej zwłoki.
    Taka patologia w logistyce związanej z eksplotacją bardzo ważnego sprzętu wojskowego powinna się jak najszybciej skończyć a Agencja Uzbrojenia zacząć działać wreszcie sprawnie i kompleksowo.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc