Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Rafael prezentuje pocisk AeroSpike

Fot. Rafael Advanced Defense Systems

Podczas konferencji przemysłowej jednostek operacji specjalnych (SOFIC) Rafael Advanced Defense Systems zaprezentował AeroSpike, nowy zaawansowany pocisk stand-off powietrze-powierzchnia przeznaczony dla samolotów.

AeroSpike to najnowocześniejszy precyzyjny pocisk stand-off powietrze-powierzchnia nowej generacji kierowany na podczerwień i optoelektronicznie, zaprojektowany w celu zaspokojenia potrzeb współczesnego złożonego konfliktu zbrojnego. Jest on lekki, wysoce  precyzyjny (CEP ≤ 0,9 m) i niezależny od GPS i oferuje znaczący zasięg stand-off (poza zasięgiem obrony powietrznej przeciwnika) wynoszący 30 km, w środowisku antydostępowym.

AeroSpike zawiera zaawansowane technologie kierowanych pocisków rakietowych Spike LR2 Rafaela, w tym podwójną termolokacyjną / optoelektroniczną głowicę obserwacyjną wysokiej rozdzielczości, wspieraną przez zaawansowaną technologię dopasowywania scen oraz wyjątkowe zdolności wykrywania i śledzenia. Łącze informacyjne przesyłające dane w czasie rzeczywistym pozwala na bezproblemowe działanie z operatorem w pętli i zaawansowaną zabójczość w połączeniu z kombinacją głowic bojowych HEAT (przeciwpancerną) i odłamkową. Precyzja, odporność i zabójczość AeroSpike to decydujące i potężne rozwiązanie dla misji bezpośredniego wsparcia lotniczego (CAS) w misjach kontrterrorystycznych, gdy konieczne jest wezwanie wsparcia ogniowego oraz do zwalczania systemów antydostępowych (A2/AD) w konflikcie pełnoskalowym. Pocisk został specjalnie zaprojektowany do przenoszenia przez samoloty i umożliwia zwalczania celów zarówno mobilnych, jak i statycznych w warunkach dziennych i nocnych oraz podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Łącze informacyjne przesyłające dane w czasie rzeczywistym na częstotliwości radiowej umożliwia wskazywanie celów podczas lotu, zmianę celu i przerwanie misji, przy jednoczesnym kontrolowaniu kąta podejścia do celu, azymutu i trajektorii lotu pocisku. Jego uproszczona koncepcja operacyjna zapewnia niewielki wysiłek załogi lotniczej. Jego 30-km zasięg zwalczania celu sprawia, że jest to idealne uzbrojenie do misji powietrze-powierzchnia przeciwko nowoczesnym warstwowym systemom artyleryjskiej obrony powietrznej, mobilnym wyrzutniom pocisków ziemia-powietrze, pojazdom pancernym i infrastrukturze miejskiej.

Wiceprezes Pan Alon Shlomi, dyrektor działu uzbrojenia powietrze-powierzchnia Rafaela: „Uważamy, że AeroSpike może zwiększyć precyzję, zabójczość i przeżywalność przyszłych eskadr SOCOM AOW [Armed Overwatch], zapewniając Dowództwu Lotnictwa Operacji Specjalnych US Air Force zaawansowane taktyczne rozwiązanie do misji bezpośredniego wsparcia lotniczego (CAS), jednocześnie umożliwiając zmniejszenie strat własnych. Dzisiejsza arena bojowa jest nasycona przenośnymi systemami obrony powietrznej – jak przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe – które wymagają, aby elementy misji CAS działały z większą precyzją i miały większy zasięg; to właśnie Aerospike wnosi na nowoczesne pole bitwy.”

Źródło: Rafael Advanced Defense Systems

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc