Zaloguj

Radary Sea Giraffe wykrywają UFO

USS Omaha to kolejny okręt US Navy, który wykrył i obserwował UFO. Fot. US Navy

27 maja media amerykańskie poinformowały, że Departament Obrony potwierdził autentyczność nagrania, które zostało upublicznione przez Jeremego Corbella – jednego z badaczy fenomenu UFO w Stanach Zjednoczonych. W materiale wykorzystano nagrana członków załogi USS Omaha.

Upublicznione nagranie to zapis incydentu z 15 lipca 2019 roku, kiedy USS Omaha (LCS 12) operował w pobliżu bazy morskiej w San Diego. W jego trakcie operator stacji radiolokacyjnej Saab AN/SPS-77 Sea Giraffe wykrył i obserwował poruszanie się kilku niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO - Unidentified Flying Object) znajdujących się w pobliżu jednostki. Nie jest to pierwszy tego typu incydent, w kwietniu bieżącego roku Departament Obrony potwierdził autentyczność nagrania z 2019 roku, kiedy UFO zostało zaobserwowane w pobliżu niszczyciela USS Russel (DDG 59, typu Arleigh Burke). Wówczas obserwacja prowadzona była z wykorzystaniem systemów optoelektronicznych.

Tego typu rewelacje wpisują się w linię wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. W ciągu najbliższych dni administracja prezydenta Bidena ma przesłać do Kongresu raport dotyczący fenomenu UFO oraz prób wyjaśnienia zgłoszonych przez siły zbrojne przypadków.

USS Omaha to jeden z serii wielozadaniowych trimaranów typu Independence eksploatowanych przez US Navy. Jednostka została prowadzona do służby 3 lutego 2018 roku i jej portem macierzystym jest San Diego w Kalifornii.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Radary Sea Giraffe wykrywają UFO”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc