Zaloguj

Przyspieszony serwis systemu Przebiśnieg

1 sierpnia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych w sprawie zrealizowania usługi serwisu systemu rozpoznawczo-zakłócającego Przebiśnieg.

Zaproszenie do negocjacji wystosowano 30 lipca, według szacunków zamawiającego umowa może mieć wartość około 1 mln złotych bez VAT i ma na celu naprawę niesprawności pozwalających na wykorzystanie operacyjne. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem ma związek z dwoma faktami – po pierwsze brak zainteresowania podmiotów udziałem w ograniczonym postępowaniu przetargowym, a także pilną potrzebą operacyjną. System Przebiśnieg ma, najprawdopodobniej, służyć do prowadzenia działań rozpoznawczych w czasie odbywających się we wrześniu ćwiczeń wojskowych odbywających się na terytorium Białorusi i Rosji. ITWL prowadził już prace serwisowe, które zakontraktowano w latach 2013-2018.

System rozpoznawczo-zakłócający Przebiśnieg został opracowany w WAT we współpracy z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi w Zielonce. W wersji dla Wojska Polskiego został zainstalowany na gąsienicowych podwoziach MT-LB.

(ŁP) Foto: WZE
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc