Zaloguj
reklama Helikon-Tex

Przetarg na serwis systemów rozpoznawczych

System rozpoznawczy MSR-W, który ma być poddany pracom serwisowym. Fot. WZE S.A.

6 listopada 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa ogłosiła (ograniczone) postępowanie przetargowe w sprawie wyboru usługodawcy, który będzie realizować program wsparcia serwisowego systemów rozpoznawczych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Przedmiotem zamówienie jest świadczenie naprawy, diagnostyki, konserwacji oraz innych usług dotyczących utrzymania w sprawności technicznej zmodernizowanych stacji rozpoznania systemów radiolokacyjnych POST-3MD, stacje rozpoznania lotniczych systemów radiolokacyjnych MSR-W, a także mobilne zestawy rejestracji i analizy sygnałów radiolokacyjnych. Umowa ma obejmować okres trzech lat od momentu podpisania kontraktu.

Potencjalne podmioty mają czas na składanie wniosków do 3 grudnia. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie długość gwarancji na zrealizowane prace. Zamawiający przewiduje udział w postępowaniu do pięciu oferentów.

Ostatni raz umowa (o wartości 7,5 mln złotych bez VAT) na realizację prac serwisowych dotyczących wymienionych urządzeń zawarto w grudniu 2018 roku z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A.. Wówczas zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem - było to związane z faktem, że WZE S.A. są producentem powyższych urządzeń.

Systemy rozpoznawcze są wykorzystywane przez Wojsko Polskie do zbierania informacji dotyczących sprzętu eksploatowanego przez potencjalnych przeciwników. Z tego też względu są eksploatowane przez pododdziały rozpoznawcze działające na terenie kraju.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Przetarg na serwis systemów rozpoznawczych”

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc