Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Przetarg na serwis systemów rozpoznawczych

System rozpoznawczy MSR-W, który ma być poddany pracom serwisowym. Fot. WZE S.A.

6 listopada 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa ogłosiła (ograniczone) postępowanie przetargowe w sprawie wyboru usługodawcy, który będzie realizować program wsparcia serwisowego systemów rozpoznawczych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Przedmiotem zamówienie jest świadczenie naprawy, diagnostyki, konserwacji oraz innych usług dotyczących utrzymania w sprawności technicznej zmodernizowanych stacji rozpoznania systemów radiolokacyjnych POST-3MD, stacje rozpoznania lotniczych systemów radiolokacyjnych MSR-W, a także mobilne zestawy rejestracji i analizy sygnałów radiolokacyjnych. Umowa ma obejmować okres trzech lat od momentu podpisania kontraktu.

Potencjalne podmioty mają czas na składanie wniosków do 3 grudnia. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie długość gwarancji na zrealizowane prace. Zamawiający przewiduje udział w postępowaniu do pięciu oferentów.

Ostatni raz umowa (o wartości 7,5 mln złotych bez VAT) na realizację prac serwisowych dotyczących wymienionych urządzeń zawarto w grudniu 2018 roku z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A.. Wówczas zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem - było to związane z faktem, że WZE S.A. są producentem powyższych urządzeń.

Systemy rozpoznawcze są wykorzystywane przez Wojsko Polskie do zbierania informacji dotyczących sprzętu eksploatowanego przez potencjalnych przeciwników. Z tego też względu są eksploatowane przez pododdziały rozpoznawcze działające na terenie kraju.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Przetarg na serwis systemów rozpoznawczych”

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc