Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przemysław Kowalczuk nowym prezesem zarządu PIT-RADWAR

Fot. WZE S.A.

28 czerwca zakończyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, zatwierdzające m.in. sprawozdanie finansowe PIT-RADWAR S.A. za rok obrotowy 2021. Tym samym rozpoczęła się VI kadencja zarządu spółki.

Prezesem zarządu PIT-RADWAR został dr inż. Przemysław Kowalczuk, zaś członkami zarządu są: Marek Adamiak, Piotr Górzyński, Paweł Rogosz i dr inż. Andrzej Sieradz, dotychczasowo pełniący obowiązki prezesa zarządu.

Doktor inż. Przemysław Kowalczuk jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia Executive MBA na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie (Apsley Business School of London).

W latach 2016–2020 pełnił funkcję prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. Wcześniej, od 2012 roku pracował w zakładach PIT-RADWAR S.A., m.in. jako zastępca dyrektora Biura Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej,. W latach 2002-2012 był wykładowcą akademickim na Politechnice Warszawskiej i w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Przemysław Kowalczuk nowym prezesem zarządu PIT-RADWAR”

  1. No i dobrze.. jest Prezesem firm PGZ odpowiedzialnych za OPL-kę.. jeden Pan.. Wszystko pod kontrolą i pełna współpraca pomiędzy spółkami.. i to jest OK.

  2. Potrzebna pilna rozbudowa mocy produkcyjnych i poważne inwestycje w firmie Pit-Radwar jako jednym z filarów naszego bezpieczeństwa kraju.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc