Zaloguj

Program „Strzelnica w powiecie” w praktyce

W ostatnim konkursie „Strzelnica w powiecie”, który obejmował ministerialne wsparcie budowy strzelnic kontenerowych, nie zgłosił się żaden samorząd terytorialny. Fot. ZM Tarnów S.A.

27 sierpnia na stronach Kancelarii Sejmu opublikowano odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na poselską interpelację dotyczącą popularyzacji strzelnic kontenerowych produkowanych w Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A., której autorem był Norbert Kaczmarczyk (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość).

W odpowiedzi na powyższą interpelację czytamy, że Ministerstwo Obrony Narodowej - poprzez program Strzelnica w powiecie - wspiera budowę i zakup strzelnic wirtualnych, pneumatycznych, klasycznych wielkogabarytowych oraz modułowych (kontenerowych). Ostatnie ogłoszenie konkursu ofert pn. Strzelnica w powiecie, które dotyczyło m.in. strzelnicy modułowej (kontenerowej), zostało opublikowane 23 października 2020 r., z terminem składania ofert do 20 stycznia br. Żadna z jednostek samorządu terytorialnego nie złożyła oferty.

Dotychczas Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło pięć edycji programu. Obecnie w realizacji znajduje się szósta, w której dokumenty można składać do połowy grudnia bieżącego roku. W czterech poprzednich MON także nie odniósł zakładanego sukcesu - udało się podpisać umowy z kilkoma powiatami, a pierwsze strzelnice otwarto do końca 2020 roku.

Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. oferują różne konfiguracje modułowej strzelnicy kontenerowej. Poza Wojskiem Polskim trafiły m.in. do Służby Więziennej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc