Zaloguj

Procjon bez serwisu

9 lipca 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego w sprawie wyboru podmiotu, który przeprowadzi serwis urządzeń systemu rozpoznania elektronicznego Procjon.

Powodem unieważnienia był fakt, że do złożenia oferty ostatecznej został zaproszony jeden wykonawca, który ostatecznie nie złożył dokumentów w terminie składania – 6 lipca. Wobec tego procedura, mająca charakter ograniczony, została unieważniona ze względu na brak ofert niepodlegających odrzuceniu. Proces udzielenia zamówienia rozpoczął się na początku czerwca bieżącego roku. Usługodawca miał być odpowiedzialny za naprawę, diagnostykę, konserwację oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej urządzenia systemu Procjon.

System rozpoznania elektronicznego Procjon został zbudowany przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. i został zabudowany na wielozadaniowych śmigłowcach rodziny W-3 Sokół. Ich głównym zadaniem jest prowadzenie rozpoznania wzdłuż wschodniej granicy Polski.

W ostatnich latach serwis systemu Procjon był realizowany przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Ostatnia umowa została zawarta w drugiej połowie 2019 roku.

(Łukasz Pacholski) Foto: WZE S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc