Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Prezydent RP i wicepremier na stoisku WB

Fot. Grupa WB

6 września stoisko GRUPY WB na XXX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z ministrem Obrony Narodowej, wicepremierem i przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Mariuszem Błaszczakiem.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych miał okazję zapoznać się z systemami rozpoznawczo-uderzeniowymi rozwijanymi przez GRUPĘ WB, a także wielozadaniowymi bezzałogowcami FlyEye (także w odmianie latającego routera SILENT NETWORK) i FT-5 oraz amunicją krążącą rodziny WARMATE. To rozwiązania sprawdzone podczas konfliktu pełnoskalowego, wprowadzone do Wojska Polskiego i innych polskich służb mundurowych.

Szczególne zainteresowanie Prezydenta RP wzbudził cyfrowy system ochrony granic i obiektów infrastruktury krytycznej AMSTA. To jedyne polskie rozwiązanie zaawansowanej ochrony perymetrycznej, opartej na sieci sensorów (w tym czujników sejsmicznych i kamer), wykorzystujących sztuczną inteligencję. Pozwala na monitorowanie wyznaczonego obszaru i wykrywanie z dużej odległości przemieszczających się osób, zwierząt lub pojazdów.

AMSTA występuje w dwóch odmianach: mobilnej i stacjonarnej. Pierwsza służy do szybkiego rozmieszczenia w terenie, zasilanie odbywa się z baterii, zaś komunikacja oparta jest o łącza radiowe. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się wersja stacjonarna – z zasilaniem kablowym i przekazywaniem danych przez światłowód. Może zostać wykorzystana do ochrony granic Polski i zarazem Unii Europejskiej na wschodzie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc