Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Prezentacja wyrobów PCO S.A. podczas ćwiczeń Dragon-19

W dniu 18 czerwca, podczas ćwiczeń Dragon-19, na poligonie w Drawsku, odbył się pokaz wyrobów spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PCO S.A. zaprezentowało wyroby optoelektroniczne przeznaczone dla indywidualnego żołnierza – Monokular Noktowizyjny MU-3M, Gogle Noktowizyjne MU-3ADM, Celownik Termowizyjny SCT, Dzienny Celownik Modułowy DCM-1, a także lornetki – termowizyjna NPL-1T oraz noktowizyjna NPL-1M. Prezentowane były również Lotnicze Gogle Noktowizyjne PNL-3M.

Ze sprzętem mogli zapoznać się żołnierze uczestniczący w ćwiczeniach, w tym przedstawiciele armii sojuszniczych państw NATO.

Ćwiczenia taktyczne DRAGON-19 to największe ćwiczenia organizowane przez Polskę w 2019 roku i jedno z najważniejszych wydarzeń szkoleniowych na wschodniej flance NATO. Wzięło w nich udział około 18 tysięcy żołnierzy, w tym 3 tysiące zagranicznych, a także około 2,5 pojazdów i innych jednostek sprzętu wojskowego.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta Spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

Prezentacja wyrobów PCO S.A. podczas ćwiczeń dragon-19. W dniu 18 czerwca, podczas ćwiczeń Dragon-19, na poligonie w Drawsku, odbył się pokaz wyrobów spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc