Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Prezentacja pierwszego F-35 zmontowanego w Japonii

5 czerwca w zakładach Mitsubishi Heavy Industries w Nagoi odbyła się prezentacja pierwszego egzemplarza wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed Martin F-35A Lightning II zmontowanego w kraju Kwitnącej Wiśni.

Centrum montażu ostatecznego F-35 w Nagoi jest jednym z dwóch poza granicami Stanów Zjednoczonych. Obecnie odpowiada za realizację prac przy 38 F-35A Lightning II zamówionych dla Sił Samoobrony Japonii, jednak dzięki zniesieniu przepisów zakazujących eksportu broni i wyposażenia wojskowego może w przyszłości uczestniczyć w realizacji innych zleceń eksportowych związanych z programem F-35 Lightning II.

Umieszczenie centrum montażu oraz serwisowego w zakładach Mitsubishi Heavy Industries w Nagoi to wynik decyzji władz w Tokio odnośnie wyboru F-35A Lightning II jako następcy dla F-4J Phantom II. W grudniu 2011 roku zdecydowano się na zamówienie 42 maszyn, pierwsze cztery zmontowano w zakładach koncernu Lockheed Martin w Fort Worth, gdzie mieści się główna linia montażowa. Obecnie powyższa czwórka jest wykorzystywana do szkolenia japońskiego personelu w bazie Luke, gdzie mieści się międzynarodowy ośrodek szkoleniowy. Pozostałe powstają już w Japonii.

(ŁP) Foto: Mitsubishi Heavy Industries

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc