Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Premier z wizytą w Fabryce Broni

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom

Premier Mateusz Morawiecki, w środę 20 września br., spotkał się z załogą zakładu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. Zakład produkuje broń, w którą wyposażeni są m.in. żołnierze i funkcjonariusze strzegący wschodniej granicy Polski.

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę od spotkania z pracownikami z wydziału produkcji, gdzie wytwarzane są m.in. karabinki GROT z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej, dostarczane do polskiej armii od 2017 r., ale także do służb mundurowych takich jak Straż Graniczna, Służba Więzienna i Straż Leśna. Zapoznał się z najnowszą wersją karabinu wyborowego GROT 762N zasilanego amunicją 7,62 mm x 51 NATO, który niebawem trafi na wyposażenie Sił Zbrojnych RP. Szef rządu obejrzał także nowoczesny park maszynowy, który w ostatnich latach został zbudowanych w ramach rozwoju zdolności produkcyjnych i w odpowiedzi na rosnące zamówienia krajowe oraz eksportowe.

- Chciałbym, aby polska armia miała przede wszystkim broń skuteczną i nowoczesną, ale też polską. Dlatego cieszę się i gratuluję pracownikom oraz Zarządowi Fabryki Broni. Gratuluję także tego, że udaje się coraz więcej produktów eksportować. Usłyszałem, że byłoby możliwe wyeksportowanie jeszcze większej ilości broni, jednak polska armia zaczęła zamawiać coraz więcej wyrobów rodzimej produkcji - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w radomskim zakładzie, podkreślając wysoką jakość konstrukcji z Radomia.

- Wizyta Prezesa Rady Ministrów w Fabryce Broni jest niewątpliwe dużym zaszczytem, ale też potwierdzeniem znaczenia Spółki w krajowym przemyśle zbrojeniowym. Utwierdza nas w przekonaniu, że stanowimy ważny element systemu umacniania bezpieczeństwa kraju, który współcześnie musi działać bez zarzutu i tworzyć zaplecze z najwyższej jakości sprzętem – mówi dr Wojciech Arndt, Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

- Cieszy nas, że po spotkaniu na kieleckim MSPO, gdzie zaprezentowaliśmy panu premierowi nasz najnowszy pistolet MPS 9x19 mm, teraz mieliśmy okazję spotkać się tu w Radomiu i porozmawiać z wykwalifikowana o doświadczoną załogą, która stoi za sukcesami naszej spółki – mówi Seweryn Figurski, Członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Radomska fabryka jest głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych RP, służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Konstrukcje z „Łucznika” trafiają również na cywilny rynek w Polsce i za granicą. Broń z Radomia jest także na wyposażeniu sił zbrojnych m.in. Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i krajów afrykańskich.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc