Zaloguj

Pożar na USCGC Waesche

22 września US Coast Guard poinformowała, że na pokładzie kutra USCGC Waesche doszło do wybuchu pożaru. Jednostka operowała na wodach azjatyckich, a grupom awaryjnym udało się opanować sytuację. 

Według komunikatu, do incydentu doszło 20 września. Pożar objął przestrzeń układu wydechowego oraz pomieszczenia w jego pobliżu. Akcja gaśnicza trwała około 90 minut – w jej trakcie poszkodowanych zostało pięciu członków załogi, którym pomocy udzieliły pokładowe zespoły medyczne. Jednostka skierowana została do portu Jokosuka, gdzie przechodzi oględziny, a także wyjaśniane są przyczyny wybuchu ognia. Obecnie brak informacji o miejscu ewentualnych napraw. 

USCGC Waesche to jeden z ośmiu kutrów typu Legend, które są eksploatowane przez US Coast Guard. Wszedł do służby w maju 2010 roku (druga jednostka serii) i jego portem macierzystym jest Alameda w Kalifornii. Podobnie jak bliźniacze, wykonuje operacje patrolowe poza wodami ojczystymi.  

Pożar na USCGC Waesche to pierwszy incydent tego typu na pokładach amerykańskich jednostek pływających od kilku tygodni. Przypomnijmy, w lecie bieżącego roku w San Diego zapalił się wielozadaniowy okręt desantowy USS Bonhomme Richard – akcja ratownicza trwała kilka dni, a obecnie prowadzone są analizy ekonomicznego sensu odbudowy jednostki. 

(Łukasz Pacholski) Foto: USCG
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc