Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Porozumienie PGZ i Honeywell na rzecz zarządzania cyklem życia polskiego sprzętu wojskowego

Fot.: PGZ S.A.

PGZ oraz Honeywell podpisały memorandum dotyczące ustanowienia lokalnych zdolności serwisowych dla kluczowych komponentów i infrastruktury wojskowej w zakresie silników, układów napędowych i elektroniki pojazdowej dla Sił Zbrojnych RP.

– Memorandum otwiera naszej Grupie drzwi do wiedzy i doświadczenia Honeywell w dziedzinie elektroniki pojazdowej i lotniczej. Efektem naszej współpracy będzie stworzenie możliwości serwisowania przez nasze przedsiębiorstwa nowoczesnego sprzętu wojskowego, nabywanego przez Siły Zbrojne RP – powiedział Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ.

– Zaangażowanie Honeywell we współpracę z PGZ w strategicznych programach obronnych to nie tylko na wzrost zdolności Sił Zbrojnych RP, ale także dostarczenie technologii, umiejętności i wiedzy do lokalnego sektora obronnego, które mogą mu umożliwić dostarczanie nowoczesnych rozwiązań obronnych, zgodnych z NATO, dla Europy Środkowo-Wschodniej i innych regionów - powiedział Mark Loughran, Honeywell President, Central & Eastern Europe.

Fot.: PGZ S.A.

– Honeywell inwestuje znaczące zasoby w przemysł lotniczy i obronny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wspieranie klientów w regionie, takich jak Rzeczpospolita Polska, ma kluczowe znaczenie w tym zakresie – powiedział John Guasto, Vice President, Defense and Space International, Honeywell Aerospace. – Kontynuując wzmacnianie tych kluczowych relacji, z dumą współpracujemy z naszymi klientami w celu rozwijania lokalnych kompetencji na rzecz rozwoju regionalnego wsparcia rynku aftermarket oraz sprawniejszej realizacji usług  - dodał.

Współpraca w ramach memorandum umożliwi PGZ obsługę systemów opartych na technologii Honeywell podczas ich eksploatacji w cyklu życia produktu. Takie zaangażowanie pozwoli Siłom Zbrojnym RP na osiągnięcie gotowości i dostępności eksploatowanych platform niższym kosztem przy jednoczesnym zwiększeniu lokalnych kompetencji w segmencie napędów sprzętu wojskowego. Dzięki tej współpracy, silniki będą serwisowane w kraju, co wymiernie skróci czas potrzebny na przeprowadzenie prac serwisowych i zwiększy dostępność sprzętu wojskowego dla SZ RP.

Polska zobowiązała się do zakupu ponad 250 Abramsów M1A2 SEP v.3 ze Stanów Zjednoczonych. Te nowoczesne czołgi bojowe są w stanie osiągnąć swoje cele dzięki silnikowi turbinowemu AGT1500 napędzającym pojazd i innym komponentom zaprojektowanym i wyprodukowanym przez Honeywell. Partnerstwo koncentruje się na dostarczaniu wiedzy i technologii, które pozwolą spółkom PGZ na ustanowienie zdolności do bieżącej obsługi oraz serwisu tych maszyn. Memorandum obejmuje również inne obszary, które wykorzystują rozwiązania oparte na portfolio produktowym Honeywell.

Źródło: Informacja prasowa PGZ S.A.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc