Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Porozumienie o utworzeniu centrum serwisowego pocisków RBS15

Fot. Saab

Saab i MESKO S.A. podpisały dziś Porozumienie o Współpracy (MoU), dotyczące możliwości utworzenia w Polsce centrum serwisowego pocisków przeciwokrętowych RBS15.

Celem porozumienia jest określenie warunków współpracy w zakresie ustanowienia zdolności do serwisowania RBS15, dzięki którym polski przemysł będzie w stanie zapewnić bezpośrednie wsparcie dla Marynarki Wojennej.

Porozumienie określa konkretne obszary współpracy, w tym między innymi szkolenia dla operatorów i personelu technicznego, wsparcie techniczne i serwisowe pocisków rakietowych oraz systemów pokładowych. Porozumienie obejmuje możliwość ustanowienia w Polsce Centrum Recertyfikacji, Serwisowania i Napraw RBS15.

Fot. Marynarka Wojenna RP

- Saab, jako dostawca RBS15 dla okrętów rakietowych typu Orkan, już od wielu lat wspiera bezpieczeństwo Polski. Jesteśmy dumni, że nasz system został doceniony przez Użytkownika i wybrany dla nowych fregat typu Miecznik. Biorąc pod uwagę obecną sytuację bezpieczeństwa w Europie, to znaczące wzmocnienie zdolności Marynarki Wojennej sprawia, że stworzenie lokalnego centrum wsparcia dla systemów RBS15 staje się jeszcze ważniejsze - powiedział Stefan Öberg, Vice President and Head of Business Unit Missile Systems w firmie Saab.

Saab ściśle współpracuje z Mesko w tym przedsięwzięciu, które nie tylko przyniesie bezpośrednie korzyści dla użytkownika, ale przyczyni się również do stworzenia nowych miejsc pracy i podniesienia kompetencji polskiego przemysłu.

- Nasza współpraca zagwarantuje pełną zdolność operacyjną Marynarki Wojennej poprzez zapewnienie bezpieczeństwa dostaw dla Sił Zbrojnych RP – podkreślił Jyrki Kujansuu, Prezes Saab Technologies Poland.

Źródło: Saab.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc