Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Południowoamerykańskie tournée M28    

12 stycznia zakłady PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin, poinformowały, że w najbliższych tygodniach lekki samolot transportowy M28 Skytruck odbędzie promocyjne tournée po państwach Ameryki Południowej.

W ramach pokazów maszyna zostanie zaprezentowana przedstawicielom Trynidadu i Tobago, Brazylii, Argentyny, Ekwadoru, Kolumbii, Panamy oraz Meksyku. Dodatkowo w dniach 4-7 kwietnia będzie prezentowana na targach LAAD Defence and Security Exhibition w Rio de Janeiro.

Celem pokazu jest próba zdobycia nowych kontraktów na powstającą w Mielcu konstrukcję. Co ważne, jest ona już sprawdzona w klimacie Ameryki Południowej, od dłuższego czasu M28 jest bowiem eksploatowany m.in. przez siły zbrojne Wenezueli. Być może wkrótce dołączy do nich także Kostaryka, która otrzymała propozycję przejęcia z nadwyżek sprzętowych amerykańskiego Departamentu Obrony dwóch maszyn tego typu.

Atutem konstrukcji, szczególnie ważnym w omawianym regionie świata, jest możliwość operowania z niewielkich lotnisk o słabej infrastrukturze naziemnej.

Poza Ameryką Południową, PZL Mielec ma szanse na sprzedaż dodatkowych M28 także na innych rynkach. Między innymi istnieje spora szansa, że kolejne dwa samoloty tego typu trafią do Straży Granicznej, która ogłosiła przetarg na pozyskanie pary maszyn patrolowych bazowania lądowego – oferenci mają czas na składanie dokumentów do 28 lutego bieżącego roku.

reklama MBDA

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc