Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Polski Holding Obronny dostarczy amunicję policji

Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy z PHO Sp. z o.o. w sprawie zakupu partii amunicji pistoletowej. Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

3 maja Komenda Główna Policji poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z Polskim Holdingiem Obronnym Sp. z o.o. w sprawie dostawy partii amunicji pistoletowej 9 mm Parabellum z pociskiem FMJ.


Zgodnie z upublicznionymi danymi, umowa została zawarta 30 marca bieżącego roku i ma całkowitą wartość 297,5 tys. PLN bez VAT. Na jej mocy PHO Sp. z o.o. dostarczy 200 tys. sztuk amunicji z opcją rozszerzenia o kolejne 50 tys. sztuk. Zakup jest realizowany w ramach projektu inwestycyjnego „Taktyka CBŚP w sytuacji kryzysowej, powstałej w wyniku aktywności terrorystycznej” – to z kolei może wskazywać, która komórka Policji jest odbiorcą zamówienia. Przetarg uruchomiono 1 grudnia 2021 roku.

Poza amunicją pistoletową 9 mm Parabellum z pociskiem FMJ Komenda Główna Policji poszukiwała dostawców innego asortymentu: amunicji treningowej barwiącej FX Simunition 5,56 mm (10000 sztuk z opcją rozszerzenia o kolejnych 2000), amunicji 5,56 mm NATO z pociskiem typu Frangible (100000 sztuk z opcją rozszerzenia o 50000), amunicji pistoletowej 9 mm Parabellum z pociskiem Frangible (100000 sztuk z opcją 50000) oraz amunicji gładkolufowej kal. 12 typu 2 (250 sztuk z opcją rozszerzenia o kolejnych 50). W powyższych przypadkach postępowania zostały unieważnione ze względu na brak ofert lub ich odrzucenie przez komisję przetargową. W przypadku amunicji 9 mm Parabellum z pociskiem Frangible zamawiający przerwał procedurę.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc