Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Black Hawk na targach lotniczych Farnborough

Wyprodukowany w Polsce helikopter Black Hawk w wersji uzbrojonej gotowy do debiutu na targach lotniczych Farnborough. Uzbrojony helikopter zademonstruje swoje możliwości potencjalnym klientom wojskowym.

Inżynierowie z PZL Mielec finalizują przygotowania wyprodukowanego w Polsce, uzbrojonego modelu helikoptera Sikorsky BLACK HAWK do lotu z Mielca do Wielkiej Brytanii. Na jednych z największych na świecie międzynarodowych targach lotniczych, maszyna ma zaprezentować swoje umiejętności oraz możliwości
i dać wyraz związanym z nimi nadziejom tysięcy polskich pracowników.

Nowo opracowany, wielozadaniowy helikopter S-70i BLACK HAWK w wersji uzbrojonej, wyprodukowany przez pracowników PZL Mielec, odleci z Mielca do Farnborough w Wielkiej Brytanii w czwartek siódmego lipca. Będzie stanowił centralny element pawilonu wystawowego spółki matki, Lockheed Martin.

Black-Hawk-1

Dysponując reprezentatywnym wyborem pocisków, rakiet, dział i czujników celu najnowszej generacji używanych w NATO, nowy śmigłowiec ma za zadanie pokazać, w jaki sposób PZL Mielec może spełnić wymagania polskiego MON lub międzynarodowych klientów, jeżeli chodzi o wielozadaniowy, sprawdzony w walce helikopter z tym samym silnikiem
i charakterystyką osiągów co helikoptery BLACK HAWK służące w U.S. Army.

“BLACK HAWK jest preferowanym helikopterem bojowym dla U.S Army i 30 klientów międzynarodowych. Już w tej chwili daje pracę ponad 1500 pracownikom w PZL Mielec
i kolejnym tysiącom u ponad 50 polskich dostawców, a także u partnerów regionalnych, takich jak Aero Vodochody w Czechach”, twierdzi Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec.

“Jesteśmy dumni z naszego produktu, dumni z bardzo pozytywnej reakcji naszych międzynarodowych klientów, dumni z wkładu, jaki mamy w polską gospodarkę poprzez zyski
z eksportu generowane dzięki obecności naszej firmy w USA i na innych rynkach międzynarodowych”.

Black-Hawk-2

Wszechstronny helikopter BLACK HAWK można łatwo zaadoptować do różnych misji operacyjnych, w tym transportu żołnierzy, misji medyczno-ewakuacyjnych (MEDEVAC), misji humanitarnych, poszukiwawczo-ratowniczych, oraz transportu towarów. W wersji uzbrojonej maszyna ta może również służyć jako bliskie wsparcie powietrzne dla oddziałów lądowych.

Jeżeli Polska zamówi helikoptery BLACK HAWK, w PZL Mielec powstanie przynajmniej 300 nowych miejsc pracy, a setki kolejnych w firmach tworzących łańcuch dostaw. Co ważniejsze, taka decyzja zdynamizuje eksport, w szczególności do krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a sprzedaż zapewni polskiej gospodarce tak potrzebne jej zyski z eksportu.

Odbywające się co dwa lata Międzynarodowe Targi Lotnicze Farnborough, które w tym roku odbędą się w dniach 11-17 lipca, przyciągną prawdopodobnie ponad 100.000 odwiedzających. Impreza ta to okno wystawowe dla światowego przemysłu lotniczego i obronnego.

Oprócz możliwości zobaczenia po raz pierwszy uzbrojonej wersji helikoptera BLACK HAWK wyprodukowanej w Mielcu, goście będą też mieli okazję obserwować w powietrzu produkowane przez Lockheed Martin samoloty: myśliwiec  F-35B Lightning II i latającą cysternę KC-130J.

reklama MBDA

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc