Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. zacieśnia współpracę z Rolls-Roycem

28 listopada Arkadiusz Siwko, prezes zarządu PGZ S.A. oraz Paul Kaye, prezes zarządu Rolls-Royce International, podpisali umowę o współpracy obu podmiotów na poziomie przemysłowym. Poza wymienionymi osobami, w uroczystości odbywającej się w Warszawie, wzięli udział przedstawiciele zarządów obu firm. Celem umowy jest ocena potencjalnej współpracy pomiędzy podmiotami oraz należącymi do nich firmami w kilku sektorach – morskim, lotnictwa, systemów napędowych oraz energetycznym.

Z polskiej strony jest to efekt realizacji strategii rozwoju, polegającej na zacieśnianiu współpracy z kluczowymi potentatami globalnymi mogącymi dostarczyć know-how, a także umożliwić ekspansję firm należących do PGZ S.A. Jak ujął to Arkadiusz Siwko, Polska Grupa Zbrojeniowa kontynuuje rozwój potencjału przemysłowego, także poprzez nawiązywanie relacji z partnerami zagranicznymi. Jestem przekonany, że współpraca PGZ z Rolls-Royce’em obu stronom przyniesie szereg wymiernych korzyści zarówno przemysłowych, jak i biznesowych. Spółki należące do PGZ, które stanowią uniwersalną bazę produkcyjną przemysłu obronnego Polski, mają szansę zostać włączone w międzynarodowy łańcuch kooperacji na rzecz przemysłów zbrojeniowego i cywilnego.

Współpracę pomiędzy Rolls-Royce’em i PGZ S.A. nawiążą Rolls-Royce Polska Sp. z o.o. i spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., m.in. MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. w Poznaniu, Stocznia Remontowa „Nauta” S.A. w Gdyni, jak również spółka Energomontaż-Północ Gdynia Sp. z o.o.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc