Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Politechnika Gdańska naprawi Morświna

27 kwietnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała, że dokonała wyboru oferty Politechniki Gdańskiej Centrum Morskich Technologii Militarnych w postępowaniu przetargowym dotyczącym naprawy bezzałogowego pojazdu Morświn eksploatowanego na niszczycielu min ORP Kormoran.


Powyższe postępowanie uruchomiono 6 kwietnia bieżącego roku i było wynikiem wcześniejszej usługi - weryfikacji stanu technicznego Morświna. To drugie zostało zrealizowane w marcu przez Politechnikę Gdańską Centrum Morskich Technologii Militarnych (koszt 12,8 tys. złotych). W przypadku naprawy, oferta Politechniki Gdańskiej była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego - początkowo opiewała na kwotę 95 tys. złotych, jednak została zredukowana w wyniku negocjacji do 93 tys. złotych.

Usługa naprawy obejmie pojazd Morświn o numerze fabrycznym 01/2015, który został wyprodukowany w 2015 roku. W ramach weryfikacji stanu technicznego okazało się, że doszło do uszkodzenia kamery manipulatora (zamawiający zakłada jej wymianę na nową), a także komponentów stacji hydrolokacyjnej BlueView M-900-130 (zamawiający planuje wymianę zużytych i uszkodzonych elementów na nowe).

Bezzałogowy pojazd Morświn jest eksploatowany jako jeden z elementów systemu przeciwminowego niszczyciela min ORP Kormoran. Jego zadaniem jest przewóz ładunków wybuchowych Toczek w pobliże wykrytych wcześniej obiektów niebezpiecznych. W jego konstrukcji zespół Politechniki Gdańskiej Centrum Morskich Technologii Militarnych wykorzystał doświadczenia zdobyte z wieloletniej eksploatacji pojazdów Ukwiał.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc