Zaloguj

Policja znów bez umowy na śmigłowce

2 października Komenda Główna Policji poinformowała o, spodziewanym, unieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu na potrzeby formacji trzech lekkich śmigłowców patrolowo-obserwacyjnych.

Powyższa decyzja zapadła 28 września. Co ciekawe, tym razem, oferta firmy Heli-Invest Sp. z o.o. Sp.K. nie została odrzucona ze względów na przekroczenie budżetu, a o czynnik techniczny. Według informacji przekazanych przez Komendę Główną Policji mowa o niespełnieniu przez oferenta jednego z wymagań. Zamawiający zażądał montaż w śmigłowcach systemu cyfrowego zapisu wskazań i informacji dotyczących parametrów lotu i pracy zespołu napędowego z czujników zamontowanych w śmigłowcu. Wykonawca zaoferował układ Appaero Vision 1000, który według analiz zespołu technicznego zamawiającego nie spełnia wymagań. Oficjalnie to było powodem unieważnienia postępowania – być może sprawa zakończy się odwołaniem oferenta w KIO.

Przypomnijmy, w bieżącym roku była to druga próba wyboru dostawcy trzech śmigłowców patrolowo-obserwacyjnych dla Policji. Maszyny, pomimo pilnej potrzeby wynikającej z wymogu zastąpienia Mi-2, nie można kupić. W obu przypadkach jedynie firma Heli-Invest Sp. z o.o. Sp.K., reprezentująca koncern Airbus, oferowała Policji śmigłowce H125 – w pierwszym przypadku ofertę odrzucono ze względu na przekroczenie budżetu. W bieżącym oferta także przekroczyła zakładany budżet, jednak nie to stało się formalnym powodem unieważnienia.

(ŁP) Foto: Airbus Helicopters
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc