Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policja: przetarg na dostawę amunicji do strzelb gładkolufowych

Policja planuje zakup ponad miliona sztuk amunicji do strzelb gładkolufowych. Fot. Policja

24 listopada Komenda Główna Policji ogłosiła postępowanie przetargowe dotyczące zakupu dla jednostek tej formacji partii amunicji różnych typów przeznaczonych do strzelb gładkolufowych. Tego typu broń jest wykorzystywana m.in. przez pododdziały prewencji do tłumienia zamieszek.

W ramach postępowania o charakterze otwartym Komenda Główna Policji chce kupić ponad milion sztuk amunicji dziewięciu typów. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie ofert w poszczególnych zadaniach do 29 grudnia bieżącego roku. Od lat głównym dostawcą tego typu asortymentu jest Fabryka Amunicji Myśliwskiej “FAM-Pionki” Sp. z o.o.. Ostatni raz większa partia, licząca 800 tys. sztuk, została zamówiona w lecie 2019 roku.

Obecne postępowanie przetargowe obejmuje następujące typy i liczby:

130 tys. sztuk amunicji Typu 1 (nabój z pociskiem gumowym) - zgodnie z dokumentacją Policji, ze względu na niekorzystny tor lotu tego typu amunicja ma być wykorzystywana jedynie do celów szkoleniowych.30000 sztuk amunicji Typu 2 (nabój z pociskiem proszkowym), którego celem jest przebicie przeszkody poprzez rozsypanie się. To zaś zwiększa bezpieczeństwo osób znajdujących się za przeszkodami budowlanymi takimi jak drzwi czy ściany wykonane z płyt drewnianych.

20000 sztuk amunicji Typu 3 (nabój z pociskiem gazowym, proszkowo-obezwładniającym), którego celem jest zmuszenie podejrzanych osób do opuszczenia kryjówki. Dzięki parametrom balistycznym mogą być stosowane do ostrzału wyższych kondygnacji budynku bądź pojazdów.

180 tys. sztuk amunicji Typu 4 (nabój błyskowo-akustyczny) przeznaczony do strzelania z broni głądkolufowej w celach ostrzegawczych i ćwiczebnych.40800 sztuk amunicji Typu 5 (nabój z pociskiem ołowianym) pozwalającej na skuteczne strzelanie na odległości do 35 metrów. Amunicja ma pozwalać na przebicie dwóch blach karoseryjnych oraz penetracji ścianki bloku silnika na głębokości 10 mm z odległości 30 metrów bądź deski sosnowej o grubości do 50 mm. 40000 sztuk amunicji Typu 6 (nabój śrutowy z dwunastoma loftkami o średnich 6,8 mm i masie 2 g każda), która stanowi efektywny środek unieruchamiania pojazdów.

250 tys. sztuk amunicji Typu 20 (nabój z pociskiem gumowym), 260 tys. sztuk amunicji Typu 30 (nabój z pociskiem gumowym) oraz 280 tys. sztuk amunicji Typu 50 (nabój z pociskiem gumowym). Powyższe typy są wykorzystywane przez jednostki prewencji m.in. to tłumienia zamieszek.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc