Zaloguj
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik

Policja bez nowych strzelb

Komenda Główna Policji poinformowała o unieważnieniu przetargu na zakup nowej partii strzelb gładkolufowych. Fot. Policja

10 listopada Komenda Główna Policji poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu partii strzelb gładkolufowych kalibru 12. Powodem tego kroku jest brak ofert, które mogłyby zostać pozytywnie rozpatrzone przez komisję przetargową.

W ramach powyższego postępowania, które zostało ogłoszone w czerwcu bieżącego roku, Komenda Główna Policji planowała zakup 181 strzelb gładkolufowych wraz z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejnych 90 kompletów. Broń miała trafić do policyjnych magazynów do 10 listopada bieżącego roku. Ostatecznie, 6 lipca bieżącego roku, dokonano otwarcia ofert – Komenda Główna Policji otrzymała dwie: GARAND Marcin Kopański (zamówienie podstawowe 362 tys. PLN brutto), a także CENZIN Sp z o.o. (zamówienie podstawowe 554 tys. PLN brutto). Zgodnie z ówczesnymi danymi, budżet na zrealizowanie zamówienia podstawowego wynosił 600 tys. PLN brutto.

Ostatecznie obie oferty zostały odrzucone przez komisję przetargową, która przesłała do obu uczestników stosowną informację 15 października. W przypadku CENZIN Sp. z o.o. formalnym powodem jest treść oferty niezgodna z warunkami zamówienia, a w przypadku konkurencyjnej firmy mowa o odrzuceniu oferty ze względu na niespełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.

Strzelby gładkolufowe kalibru 12 są wykorzystywane przez służby policyjne m.in. w działaniach związanych z utrzymaniem porządku publicznego oraz przez jednostki kontrterrorystyczne do forsowania przeszkód (w tym drzwi). Obecnie na wyposażeniu Policji znajdują się różne typy strzelb gładkolufowych: Mossberg, Remington 870/MCS, Hatsan Escort, SDASS Imperator, Bock IŻ, Benelli M1/M3.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc