Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Pokaz antydronowego systemu Ctrl+Sky na Stadionie Legii

11 czerwca na stadionie Legii Warszawa miała miejsce prezentacja polskiego systemu antydronowego firmy Advanced Protection Systems (APS) pod nazwą Ctrl+Sky. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, mediów, oraz eksperci rynku bezzałogowych statków powietrznych. ZBiAM reprezentowali dziennikarze magazynów „Wojsko i Technika” oraz „Lotnictwo Aviation International”.

 

Zorganizowane przez APS spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej miała miejsce prezentacja multimedialna systemu Ctrl+Sky zrealizowana przez Radosława Piesiewicza, Prezesa Zarządu APS, w drugiej zaś goście zostali zaproszeni na zewnątrz gdzie odbyła się demonstracja na żywo możliwości oferowanego sprzętu. Podczas prezentacji Prezes Piesiewicz wskazywał na możliwości systemu orz podkreślał, że Ctrl+Sky to system autorski, stworzony oraz produkowany w Polsce. Zaprezentowane zostały również podstawowe zasady jego działania, nagrody jakie już uzyskał, a także omówiono różne jego wersje i wykorzystanie na przykładzie dozoru danego wycinka miasta – stadionu – nad którym przestrzeń powietrzna wyłączona została z ruchu bezzałogowców. Po prezentacji miała miejsce seria pytań, podczas której uczestnicy mieli możliwość wyklarowania wszelkich niejasności.

 

Druga część wydarzenia odbywała się na wolnej przestrzeni gdzie goście mogli na żywo zobaczyć system Ctrl+Sky w wersji zamontowanej na platformie samochodowej. Podczas pokazu zaprezentowano jedną z jego funkcji, tj. możliwość przechwycenia bezzałogowca przez operatora Ctrl+Sky i bezpiecznego sprowadzenia go na ziemię. Była to również okazja do przeprowadzenia rozmów z przedstawicielami firmy APS i dopytania szczegółów w zakresie technicznych kwestii funkcjonowania systemu.

 

Jak wynika z deklaracji producenta oraz informacji prasowej, system Ctrl+Sky przeprowadza detekcję dronów jednocześnie za pomocą sensora radarowego, akustycznego, wizyjnego i radiowego, co powoduje, że ma być skuteczny w 100%. Co więcej, jest to system o znacznej mobilności – jest łatwy do transportu i montażu, może być zamontowany także na stałe na platformę samochodową, co umożliwia mu sprawne przemieszczanie się. Oprócz powyższego producent deklaruje możliwość dostosowania sprzętu do wymagań konkretnego klienta. Całość pojedynczego zestawu Ctrl+Sky w pełnym pakiecie ma kosztować około 1 mln PLN. Obecnie Ctrl+Sky jest na wyposażeniu policji co najmniej jednego europejskiego państwa.

[cycloneslider id="ctrlsky"]

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc