Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Podręczna kamera termowizyjna do zaawansowanych obserwacji

Czy doskonała kamera termowizyjna musi być sprzętem ciężkim i mało mobilnym, mimo że jest przecież przeznaczona do pracy w trudnych warunkach? Zwykle tak właśnie wyglądają konstrukcje dedykowane policji czy służbom – które tym samym muszą wybierać pomiędzy wątpliwą jakością małego urządzenia, a świetną jakością dużych i nieporęcznych systemów.

FLIR Systems – amerykański producent uznawany za światowego lidera w tworzeniu urządzeń termowizyjnych – postawił na uniwersalność. W ten sposób powstała kamera, która kompaktowość urządzenia do codziennego użytku łączy z wysokiej jakości obrazem dla wymagających służb specjalnych, policji czy straży granicznej.

 

Jakość w praktyce

Zaczynając od optyki – seria Scout TS wyposażona jest w dwa rodzaje obiektywów: z ogniskową 65 mm, który pozwala na obserwację bardziej oddalonych obiektów; oraz z ogniskową 19 mm, który daje możliwość 2-krotnego przybliżenia optycznego. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie sprzętu do oczekiwań.

Również sama praca urządzenia możliwa jest w 3 różnych trybach. W trybie white hot wszystkie zaobserwowane elementy ciepłe pokazywane są na biało. Odwrotnie jest w trybie black hot, który prezentuje je na czarno, natomiast instAlerTM wyróżnia ciepłe elementy kolorem czerwonym.

W taki sposób kamera Flir Scout TS pozwala na swobodne dostosowanie pracy do warunków panujących wokół – zarówno w dzień, jak i w nocy oraz przy zachmurzeniu czy nawet silnym zapyleniu powietrza jest ona wykorzystywana przez służby na całym świecie w czasie prowadzenia akcji taktycznych.

Sama obserwacja to jedno, natomiast możliwość nagrania obserwowanego materiału pozwala na pełne wykorzystanie przewagi, jaką daje termowizja. FLIR postawił na kartę pamięci, na której zapisywany jest obraz. Później nagranie można oczywiście wygodnie przenieść na inne nośniki.

Kompaktowa wytrzymałość

Warto zwrócić uwagę, że w tak zaawansowanym urządzeniu FLIR położył mocny nacisk na prostotę – cała obsługa kamery odbywa się za pomocą zaledwie 4 przycisków. To również ukłon w stronę łatwego wykorzystania sprzętu w ciemności czy w deszczu, ale też w czasie prowadzenia akcji przez służby lub straż graniczną.

Na koniec – konstrukcja. Stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach Flir Scout TS, mimo swojego bardzo poręcznego rozmiaru, został zaprojektowany zgodnie z normą IP-67 – oznacza to, że FLIR stworzył kamerę termowizyjną, która jest odporna na wilgoć i zapylenie, a nawet na krótkotrwałe zanurzenie w płytkiej wodzie.

Produkty z marki FLIR – w tym właśnie kamera termowizyjna Scout TS – dostępne są w ofercie dystrybutora – sieci sklepów Spy Shop.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc