Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Początek budowy okrętu rozpoznawczego dla Szwecji

1 marca w Stoczni Remontowej Nauta S.A. odbyła się uroczystość palenia blach dla okrętu rozpoznawczego, którego budowa została zlecona powyższej stoczni przez głównego realizatora programu, czyli koncern Saab.

Podpisanie umowy pomiędzy Saabem i Stocznią Remontową Nauta S.A. odbyło się w zeszłym roku. Cała budowa platformy ma zostać zrealizowana w Polsce, a proces wyposażania w wyposażenie rozpoznawcze zostanie wykonane w Szwecji. Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach odbędzie się uroczystość położenia stępki pod okręt.

Koncern Saab sukcesywnie rozszerza współpracę z krajowymi podmiotami sektora stoczniowego. Obok budowy okrętu rozpoznawczego w Stoczni Remontowej Nauta S.A. mowa m.in. o budowie komponentów dla okrętów podwodnych typu A26, które realizuje Base Group.

Jak powiedział Jyrki Kujansuu, wiceprezes Saab w Polsce i krajach bałtyckich - Uroczystość pierwszego palenia blach oznacza pomyślne zakończenie etapu projektowego i rozpoczęcie prac produkcyjnych. Kontrakt na budowę okrętu rozpoznania radioelektronicznego, kluczowej jednostki we flocie, jest bardzo ważny dla jego odbiorcy - szwedzkiej marynarki wojennej i wymaga od stoczni wysokiej jakości realizowanych prac. Jesteśmy w stałym kontakcie z Nautą i jesteśmy zadowoleni, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem.

(ŁP) Foto: Saab
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc