Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pociski PAC-3 MSE do polskiego systemu Patriot/IBCS

Pociski Lockheed Martin PAC-3 MSE do polskiego systemu Patriot/IBCS. Fot. Agencja Uzbrojenia

Lockheed Martin dostarczył do Polski partię pocisków PAC-3 MSE (Patriot Advanced Capability – 3 Missile Segment Enhancement).

PAC-3 MSE, wchodzące na wyposażenie polskiego systemu Wisła, wraz ze swoimi zaawansowanymi zdolnościami zwalczania celów bezpośrednim trafieniem (hit-to-kill) będą odgrywać kluczową rolę w polskim wielowarstwowym systemie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. PAC-3 MSE umożliwia Polsce ochronę przed szeregiem nowoczesnych środków napadu powietrznego — w tym taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz samolotami — powiedziała Brenda Davidson, wiceprezeska ds. programu PAC-3 w Lockheed Martin Missiles and Fire Control. Jesteśmy gotowi do dalszego rozwoju naszego partnerstwa z Ministerstwem Obrony Narodowej i wspierania naszych klientów na całym świecie w byciu przygotowanym na ewoluujące zagrożenia.

W 2018 roku rządy USA i Rzeczpospolitej Polskiej zawarły umowę obejmującą pozyskanie przez Polskę pocisków PAC-3 MSE i powiązanego sprzętu wsparcia w ramach I fazy programu Wisła. Czternaście krajów, w tym Polska, wybrało PAC-3 CRI (Cost Reduction Initiative) i PAC-3 MSE dla zapewnienia sobie zdolności z zakresu obrony przeciwrakietowej.

PAC-3 MSE to najnowocześniejsze w swojej klasie rozwiązanie, będące jednym z filarów polskiego systemu Wisła, najwyższego piętra krajowego, wielowarstwowego naziemnego systemu obrony powietrznej – powiedział Robert Orzyłowski dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią. W ramach tego programu jesteśmy zaangażowani zarówno w budowę potencjału odstraszania Sił Zbrojnych RP, jak i rozwijania krajowej bazy przemysłowej poprzez projekty offsetowe.

Źródło: Lockheed Martin.

 

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Pociski PAC-3 MSE do polskiego systemu Patriot/IBCS”

  1. Nie ma co zwlekać tylko jak najszybsza umowa na drugą fazę systemu Wisła i tzw. Dużą Narew również. Wspomnę też o bardzo pilnej potrzebie pozyskania systemu obrony plot. dla wojsk zmechanizowanych kryptonim Sona.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc