Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pocisk rakietowy CAMM-ER firmy MBDA osiąga kolejny etap rozwoju

Pocisk CAMM-ER. Fot.: MBDA

Firma MBDA przeprowadziła z sukcesem próbne strzelanie pociskiem przeciwlotniczym CAMM-ER do celu manewrującego, potwierdzając tym samym doskonałe możliwości uzbrojenia z rodziny CAMM.

Testowe strzelanie zorganizowano na poligonie we Włoszech. CAMM-ER to rakieta o zwiększonym zasięgu, należąca do rodziny systemów przeciwlotniczych nowej generacji CAMM.

Pocisk CAMM-ER. Fot.: MBDA

Wszyscy członkowie rodziny CAMM korzystają z identycznych elementów: najnowocześniejszej głowicy samonaprowadzającej, wyposażonej w aktywny radiolokator oraz z systemu tzw. „zimnego startu”. CAMM-ER otrzymał dłuższy silnik rakietowy, zaprojektowany przez firmę AVIO, co pozwala zwiększyć zasięg rażenia broni do ponad 40 km.

CAMM-ER został zaprojektowany w celu zastąpienia rakiet Aspide w Zaawansowanym Systemie Obrony Powietrznej Średniego Zasięgu (MAADS) Sił Powietrznych Włoch oraz w systemie obrony przeciwlotniczej GRIFO włoskich Wojsk Lądowych. Pocisk CAMM-ER zostanie też wykorzystany w systemie Albatros NG, który pozwoli zoptymalizować obronę powietrzną marynarki wojennej (Naval Based Air Defence - NBAD) w celu zwiększenia zdolności obronnych jednostek morskich.

Źródło: MBDA.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Pocisk rakietowy CAMM-ER firmy MBDA osiąga kolejny etap rozwoju”

  1. Oferta MBDA w ramach programu Narew z efektorami CAMM-ER i CAMM przy szerokiej polonizacji i udziale naszego przemysłu to obiektywnie myśląc bardzo ciekawa propozycja dla polskiej armii i to zarówno lądowych oddziałów przeciwlotniczych jak również dla jednostek morskich (systemy Sea Ceptor i Albatros).

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc