Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pistolety VIS 100 bez kabur

FB Łucznik Radom

30 października 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego na wykonanie prototypu kabury do pistoletu wojskowego VIS 100 oraz dostawie pierwszej partii seryjnej.

Powodem decyzji jest “abstrakcyjność terminów” przewidzianych w zamówieniu - według procedury badanie i zatwierdzenie projektu kabury pistoletu miało skutkować zamówieniem 4800 sztuk w ramach pierwszej partii seryjnej. Ich dostawa miała zostać zrealizowana do 15 grudnia 2020 roku, co było terminem niemożliwym do realizacji przez żadnego z oferentów - do postępowania zgłosiło się pięciu: konsorcjum Holsters HPE Polska Grzegorz Szymański wraz z PSI Maskpol S.A.; konsorcjum MEX Technologies Sp. z o.o. wraz z Radar Leather Division SRL; konsorcjum Pagacz i Synowie Sp. z o.o. wraz z Instytutem Rozwoju Oporządzenia Taktycznego Sp. z o.o. i Radomską Spółdzielnią Pracy Przemysłu Skórzanego Asko-Sport; RWS Cetus Rafał Safader; UMO Sp. z o.o..

Pistolety wojskowe VIS 100 są produkowane przez Fabrykę Broni Łucznik-Radom. Dotychczas Ministerstwo Obrony Narodowej zamówiło na swoje potrzeby 20 tys. sztuk tej broni - większość z nich ma trafić bądź trafia do jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej. Obecnie, ze względu na brak kabur, żołnierze radzą sobie poprzez prowizoryczne zakupy wyposażenia przeznaczonego do innych typów pistoletów, m.in. rodziny SIG Sauer.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Pistolety VIS 100 bez kabur”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc