Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Piloci bez nowych kombinezonów

29 lipca 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu i dostaw partii kombinezonów pilota wzór 2010 – powodem tej decyzji było przekroczenie budżetu przez oferentów. 

W ramach przetargu, ogłoszonego w marcu 2020 roku, zamawiający poszukiwał dostawcy 7070 sztuk kombinezonów pilota wzór 2010, które miały trafić do Wojska Polskiego w latach 2020-2022. Dodatkowo umowa zakładała opcje zwiększające zamówienie o 700 kompletów. Ostatecznie na powyższe ogłoszenie odpowiedziały trzy podmioty, jednak jak poinformował zamawiający wszystkie przekraczały zakładany budżet, który opiewał na kwotę 6,5 mln złotych brutto. Oferta najtańszego wykonawcy została wyceniona na kwotę 7,6 mln złotych brutto. Jak określono w uzasadnieniu, nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na zakup. 

Nie można wykluczyć, że ogłoszenie tej decyzji ma także związek z nowym postępowaniem przetargowym dotyczącym zakupu kombinezonów pilota wzór 2010, które zostało ogłoszone przez 3. Regionalną Bazę Logistyczną 16 lipca bieżącego roku. W jego ramach zamawiający poszukuje dostawców 2170 kompletów, które miałyby trafić do wojska do grudnia bieżącego roku. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc