Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwszy seryjny KC-390 oblatany

9 października koncern Embraer poinformował o oblataniu pierwszego seryjnego średniego samolotu transportowego KC-390, który w ciągu najbliższych tygodni trafi do zamawiającego, czyli Sił Powietrznych Brazylii.

Jednocześnie jest to trzeci egzemplarz KC-390 zmontowany w zakładach Embraera – dołączy do dwóch maszyn przedseryjnych, które uczestniczą w programie badawczo-rozwojowym oraz prób w locie. Łącznie wylatały one ponad 1900 godzin, ze względu na problemy techniczne z jednym z egzemplarzy pierwszy płatowiec seryjny będzie wykorzystywany do kontynuacji procesu certyfikacji.

Średni samolot transportowy Embraer KC-390 został opracowany jako następca dla eksploatowanych w Brazylii Lockheed Marin C-130 Hercules. Łącznie władze tego kraju zamówiły 28 egzemplarzy seryjnych, do których mają dołączyć oba płatowce przedseryjne. Dodatkowo producent liczy na zlecenia eksportowe – m.in. pięć państw złożyło wstępne deklaracje związane z zakupem samolotów: Argentyna (6), Chile (6), Kolumbia (12), Portugalia (6) oraz Republika Czeska (2). Dodatkowo producent promuje konstrukcję na rynku cywilnym.

Obecnie Embraer planuje zacieśnić współpracę z Boeingiem, co może spowodować udział amerykańskiego potentata w kampanii marketingowej.

(ŁP) Foto: Siły Powietrzne Brazylii
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc