Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar

Pierwszy pojazd LMV-BR dostarczony

27 kwietnia Siły Zbrojne Brazylii odebrały pierwszy opancerzony pojazd terenowy w układzie 4×4 LMV-BR, powstały w ramach programu VBMT-BR 4×4 (Viatura Blindada Multitarefa, Leve de Rodas). Odbiór pojazdu odbył się w zakładzie producenta w Sete Lagoas.

Jest to pierwszy wóz dostarczony przez brazylijską filię Iveco Defence Vehicles. Dostawa odbyła się na mocy umowy z 2019 r. Siły Zbrojne Brazylii otrzymają do 2022 r. 32 LMV-BR w pierwszej partii, a łącznie zamówiły 186 pojazdów. Brazylijska wersja Iveco LMV jest wyposażona zgodnie z wymaganiami klienta w systemy C2 (dowodzenia i kontroli), są również dostosowane do montażu uzbrojenia. Docelowo Brazylijczycy planują nabyć nawet 1464 wozy. Jest to kolejny przykład współpracy Iveco Defence Vehicles z wojskami lądowymi Brazylii, które od 2012 r. odbierają pływające kołowe transportery opancerzone Guarani VBTP 6×6. Dotychczas dostarczono ich ponad 480, w tym niewielką liczbę wyprodukowano na eksport.

Pojazdy Iveco LMV są obecnie użytkowane przez siły zbrojne niemal 20 państw. Są produkowane na licencji w Brazylii i w Rosji (pod nazwą Rys'). Produkcję LMV rozpoczęto  w 2001 r. i od tamtej pory dostarczono użytkownikom ponad 3500 pojazdów.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc