Zaloguj

Pierwszy kierowany zrzut BAT-120GL

30 lipca koncern Thales poinformował o przeprowadzeniu pierwszego zrzutu lekkiej bomby kierowanej BAT-120GL, która jest opracowywana na zamówienie Ministerstwa Obrony Francji.

Sam rzut miał miejsce w czerwcu, a nosicielem był wielozadaniowy samolot bojowy Dassault Mirage 2000D należący do francuskiego lotnictwa wojskowego. Była to pierwsza próba zrzutu kierowanego, pozwalająca na ocenę działania systemu w warunkach poligonowych – test zakończył się sukcesem. Opracowanie broni, o masie 35 kg, ma na celu uzbrojenie samolotów w broń, która może być stosowana w działaniach niskiej intensywności. Wśród atutów można wymienić dużą liczbę uzbrojenia mogącego zostać zabrany przez pojedynczy samolot, a także niewielką masę głowicy bojowej, która ogranicza do minimum zniszczenia wokół atakowanego obiektu.

W najbliższych tygodniach Thales oraz francuska agencja zakupów wojskowych DGA planują kolejne próby, które mają pozwolić na pełne sprawdzenie rozwiązań konstrukcyjnych. BAT-120GL był intensywnie promowany m.in. w czasie zeszłorocznego salonu lotniczego Le Bourget w Paryżu.

(ŁP) Foto: DGA
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc