Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwszy B-21 Raider rozpoczął próby naziemne

Według deklaracji, Northrop Grumman zakończył montaż pierwszego B-21A Raider. For. USAF

W połowie marca bieżącego roku korporacja Northrop Grumman poinformowała o zakończeniu montażu pierwszego egzemplarza bombowca B-21A Raider i rozpoczęciu prób naziemnych. Zgodnie z tajemnicą, która otacza program, nadal nie ujawniono przy tym żadnych zdjęć konstrukcji.


Zgodnie z komunikatem, pierwszy egzemplarz został wytoczony z hali montażowej zakładów Northrop Grumman w Palmdale w stanie Kalifornia 9 marca. Testy naziemne, z kolei, miały rozpocząć się 16 marca w jednym z przeznaczonych do tego hangarów obsługowych. Według dotychczasowych informacji, na linii montażowej (na początku roku) znajdowało się już sześć egzemplarzy B-21A Raider – pierwszy lot zaplanowano na pierwszą połowę bieżącego roku.

Zgodnie z planami Departament Obrony Stanów Zjednoczonych planuje zakup przynajmniej 100 bombowców B-21A Raider, które pozwolą na zastąpienie obecnie eksploatowanych Boeing B-1B Lancer oraz Northrop Grumman B-2A Spirit. Uzupełnieniem B-21 będą klasyczne B-52H Stratofortress, które mają przejść proces gruntownej modernizacji. Pojedynczy Raider ma kosztować około 640 mln USD (według cen z 2019 roku).

Pierwszy seryjny B-21A Raider ma trafić do bazy lotniczej Ellsworth w Południowej Dakocie w połowie obecnego dziesięciolecia. Obecnie prowadzone są tam prace budowlane mające na celu przygotowanie niezbędnej infrastruktury naziemnej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc