Zaloguj

Pierwszy AW139 dostarczony ratownikom w Miami

Miami-Dade Fire Rescue

13 października w Miami odbyła się uroczystość przekazania służbom ratowniczym pierwszego egzemplarza wielozadaniowego śmigłowca Leonardo AW139. Łącznie hrabstwo Miami-Dade odbierze cztery wiropłaty tego typu. 

Umowa na zakup czterech maszyn została podpisana w grudniu 2019 roku – wszystkie mają zostać dostarczone do końca bieżącego roku. Poza śmigłowcami umowa objęła także pięcioletnią usługę wsparcia logistycznego oraz pakiet szkolno-treningowy. Opcjonalnie obie usługi mogą zostać wydłużone o kolejnych piętnaście lat. Nowe AW139 mają służyć do wsparcia operacji przeciwpożarowych w Miami oraz hrabstwie, a także wykonywać misje ewakuacji medycznej poszkodowanych w wypadkach, a także zadaniach poszukiwawczo-ratowniczych.  

W celu przygotowania do stawianych zadań, AW139 otrzymały wyposażenie dodatkowe obejmujące podkadłubowy hak do podczepiania zasobników przeciwpożarowych Bambi-Bucketwciagarkę ratowniczą oraz optoelektroniczną głowicę obserwacyjną.  

Śmigłowce zamówione przez hrabstwo Miami-Dade zostały zmontowane na amerykańskiej linii montażu ostatecznego AW139 w Filadelfii. Podobnie jak w innych przypadkach, do tego celu wykorzystano podzespoły dostarczone przez poszczególne zakłady koncernu, w tym WSK-PZL Świdnik S.A..  

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc