Zaloguj

Pierwsze satelity konstelacji OneWeb gotowe do wyniesienia na orbitę

Przedstawiciele OneWeb Satellites, przedsięwzięcia joint venture spółek Airbus i OneWeb, poinformowali dzisiaj o dostarczeniu pierwszych budowanych przez nie satelitów mających utworzyć megakonstelację OneWeb.

Zostały one wyprodukowane w zakładach OneWeb Satellites na terenie kompleksu przemysłowego spółki Airbus Defence and Space w Tuluzie i pierwsze sześć z nich zostało już wysłanych do Centrum Kosmicznego w Kourou w Gujanie Francuskiej, skąd 19 lutego 2019 zostaną wyniesione na orbitę przez rakietę Sojuz. Będzie to pierwszy z długiej serii startów tego programu.

Wraz z nową generacją satelitów, OneWeb Satellites na dobre wkracza w nowy rozdział rozpoczętej przed trzema laty historii. „Nasz zespół aktywnie przekształca współczesną branżę kosmiczną. Udowadniamy właśnie, że faktycznie jesteśmy w stanie zrealizować to, co obiecujemy”, powiedział Tony Gingiss, prezes OneWeb Satellites. Firma skupi się teraz na zwiększeniu tempa produkcji pozostałych satelitów planowanej konstelacji w swoim amerykańskim zakładzie na Florydzie.

OneWeb Satellites to wspólne przedsięwzięcie globalnej firmy telekomunikacyjnej OneWeb, określającej swoją misję jako „zapewnienie wszystkim i wszędzie dostępu do internetu”, oraz spółki Airbus. Pierwszym wyzwaniem podjętym przez OneWeb Satellites jest zamówienie na wyprodukowanie serii ultrawydajnych satelitów telekomunikacyjnych. Zakład w Tuluzie służy OneWeb Satellites do testowania nowatorskich metod produkcji, opracowanych specjalnie w celu umożliwienia niespotykanej dotąd skali produkcji satelitów, w tym do identyfikowania i eliminacji wszelkich potencjalnych problemów i źródeł ryzyka, a także do prac przygotowawczych przy budowie większego, zawierającego kilka linii produkcyjnych zakładu budowy satelitów OneWeb Satellites w pobliżu Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy'ego na Florydzie. Każdy z satelitów OneWeb waży po około 150 kg. Konstelacja będzie działać na niskiej orbicie biegunowej na wysokości ok. 1200 km.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc