Zaloguj

Pierwsze satelity konstelacji OneWeb gotowe do wyniesienia na orbitę

Przedstawiciele OneWeb Satellites, przedsięwzięcia joint venture spółek Airbus i OneWeb, poinformowali dzisiaj o dostarczeniu pierwszych budowanych przez nie satelitów mających utworzyć megakonstelację OneWeb.

Zostały one wyprodukowane w zakładach OneWeb Satellites na terenie kompleksu przemysłowego spółki Airbus Defence and Space w Tuluzie i pierwsze sześć z nich zostało już wysłanych do Centrum Kosmicznego w Kourou w Gujanie Francuskiej, skąd 19 lutego 2019 zostaną wyniesione na orbitę przez rakietę Sojuz. Będzie to pierwszy z długiej serii startów tego programu.

Wraz z nową generacją satelitów, OneWeb Satellites na dobre wkracza w nowy rozdział rozpoczętej przed trzema laty historii. „Nasz zespół aktywnie przekształca współczesną branżę kosmiczną. Udowadniamy właśnie, że faktycznie jesteśmy w stanie zrealizować to, co obiecujemy”, powiedział Tony Gingiss, prezes OneWeb Satellites. Firma skupi się teraz na zwiększeniu tempa produkcji pozostałych satelitów planowanej konstelacji w swoim amerykańskim zakładzie na Florydzie.

OneWeb Satellites to wspólne przedsięwzięcie globalnej firmy telekomunikacyjnej OneWeb, określającej swoją misję jako „zapewnienie wszystkim i wszędzie dostępu do internetu”, oraz spółki Airbus. Pierwszym wyzwaniem podjętym przez OneWeb Satellites jest zamówienie na wyprodukowanie serii ultrawydajnych satelitów telekomunikacyjnych. Zakład w Tuluzie służy OneWeb Satellites do testowania nowatorskich metod produkcji, opracowanych specjalnie w celu umożliwienia niespotykanej dotąd skali produkcji satelitów, w tym do identyfikowania i eliminacji wszelkich potencjalnych problemów i źródeł ryzyka, a także do prac przygotowawczych przy budowie większego, zawierającego kilka linii produkcyjnych zakładu budowy satelitów OneWeb Satellites w pobliżu Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy'ego na Florydzie. Każdy z satelitów OneWeb waży po około 150 kg. Konstelacja będzie działać na niskiej orbicie biegunowej na wysokości ok. 1200 km.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc