Zaloguj

Pierwsze fundusze na USS Bonhomme Richard

22 lipca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy ze stocznią National Steel and Shipbuilding Co. (NASSCO) w San Diego w sprawie rozpoczęcia prac na uszkodzonym przez pożar wielozadaniowym okręcie desantowym USS Bonhomme Richard.

Lipcowa umowa, która ma obowiązywać do listopada bieżącego roku, ma wartość 10 mln dolarów (w momencie podpisania uruchomiono pierwszą transzę 7,7 mln dolarów). W jej ramach pracownicy NASSCO rozpoczną prace związane z uprzątnięciem okrętu, usuwaniem wody zgromadzonej w kadłubie w czasie operacji przeciwpożarowej, a także zapewnią wsparcie dla zespołów przeciwpożarowych, które pracują wewnątrz jednostki sprawdzając, czy nie pozostały żadne punkty występowania ognia.

Przypomnijmy, pożar na USS Bonhomme Richard wybuchł 12 lipca i został ugaszony 16 lipca. Okręt przechodził ostatnią fazę remontu i znajdował się w San Diego – z tego też względu system przeciwpożarowy był niesprawny. Akcja ratownicza, której celem było ugaszenie ognia, prowadzona była z wody, powietrza oraz z pokładu jednostki. Obecnie uszkodzony okręt oczekuje na swój dalszy los, co ma być rozstrzygnięte po badaniu stanu technicznego oraz ocenie skali zniszczeń.

(Łukasz Pacholski) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc