Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwsze eksportowe mosty MS-20S trafiły do klienta

PGZ S.A. poinformowała, że cztery wyprodukowane przez OBRUM Sp. z o.o. mosty MS-20S Daglezja trafiły do klienta eksportowego. Fot. PGZ S.A.

6 maja Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że cztery wyprodukowane przez OBRUM Sp. z o.o. mosty towarzyszące MS-20S Daglezja trafiły do nieujawnionego klienta zagranicznego. Najprawdopodobniej mowa o Socjalistycznej Republice Wietnamu.

Zgodnie z komunikatem, obecnie dostarczony sprzęt jest przygotowywany do działań. Obok wsparcia jednostek wojskowych MS-20S mogą być wykorzystywane do wsparcia służb ratowniczych w czasie akcji na terenach dotkniętych oddziaływaniem klęsk żywiołowych. Co ciekawe, dostarczenie mostów MS-20S w konfiguracji produkowanej dla Wojska Polskiego oznacza także pierwszą (od ponad 20 lat) eksportową sprzedaż ciężarówek produkowanych przez firmę Jelcz Sp. z o.o. Powyższy krok wpisuje się w chęć dywersyfikacji klientów. Obok sprzedaży eksportowej producent planuje także wejść w segment cywilny, być może pierwszy sukces został odniesiony w ostatnich dniach.

Dotychczas OBRUM Sp. z o.o. wyprodukował i dostarczył od 2012 roku do Wojska Polskiego dwanaście mostów towarzyszących MS-20 Daglezja. W 2018 roku uruchomiono kolejne postępowanie, które zostało jednak unieważnione we wrześniu 2019 roku. Według dostępnych informacji, podpisanie umowy z klientem eksportowym miało miejsce na przełomie 2018 i 2019 roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Pierwsze eksportowe mosty MS-20S trafiły do klienta”

  1. Oby to był początek wielu kolejnych kontraktów eksportowych naszej zbrojeniówki. Każdy polski sukces cieszy a jest ich na razie niestety niewiele. Nasza armia potrzebuje większej ilości MS-20 Daglezja nie wspominając o innych pilnych środkach przeprawowych

  2. Środki przeprawowe to także ważny czynnik jeżeli chodzi o możliwość przyjęcia pomocy sojuszników, znowu BWP-y te zachodnie nie pływają bez mostów ani rusz.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc