Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Pięciu chętnych w przetargu dla GROM

19 lutego Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o otwarciu ofert w przetargu na zakup dla powyższej jednostki makiety samolotu pasażerskiego, która ma być wykorzystywana do szkolenia operatorów wojsk specjalnych.

Ostatecznie do rywalizacji przetargowej zgłosiło się pięć podmiotów, są to – Fubar Aviation Bartosz Maciejczyk, IBCOL Sp. z o.o., GISS Sp. z o.o., Autocom Management Sp. z o.o. oraz Glomex MS Polska Sp. z o.o. Zamawiający przewidział na realizację umowy 15 mln złotych brutto, natomiast oferty wyceniane są od 2,2 mln złotych brutto (Glomex MS Polska Sp. z o.o.) do 11,7 mln złotych brutto (Fubar Aviation Bartosz Maciejczyk. Większość podmiotów deklaruje, że realizacja zlecenia zostanie zakończona do końca sierpnia bieżącego roku, a gwarancja obejmie 48 miesięcy użytkowania.

Przetarg na zakup makiety samolotu pasażerskiego przeznaczonej do szkolenia został ogłoszony 29 grudnia 2018 roku. Dotychczas operatorzy wojsk specjalnych realizują ćwiczenia z zakresu odbijania samolotów z rąk porywaczy m.in. na bazie kadłuba samolotu pasażerskiego Tu-134, który znajduje się na poligonie BOA KGP w Warszawie. Dodatkowo, 2012 roku, wojsko wyrażało zainteresowanie zakupem od PLL LOT kadłuba samolotu Boeing 767-300ER, jednak ostatecznie odstąpiło od powyższego planu.

(ŁP) Foto: antyterroryzm.gov.pl
reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc