Zaloguj

Pięć podmiotów w przetargu na taktyczne systemy symulacji pola walki

Do Inspektoratu Uzbrojenia wpłynęło pięć wniosków dotyczących udziału w przetargu na zakup taktycznych systemów symulacji pola walki dla Wojsk Lądowych.

Przetarg w tej sprawie został rozpisany w sierpniu ub.r. i jest to już drugie podejście Inspektoratu Uzbrojenia do zakupu symulatorów dla Wojsk Lądowych (poprzedni przetarg, z 2015 r., rozstrzygnięto w lipcu ub.r., jednak został on unieważniony). Wojsko chce kupić jeden kompleksowy system symulacji pola walki do szkolenia batalionu (KSSPW), cztery zestawy laserowych symulatorów strzelań (LSS) do symulatora pola walki, który już znajduje się na wyposażeniu wojska, oraz pięciu symulatorów taktycznych współczesnego pola walki (STWPW).

Samo postępowanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza obejmuje systemy KSSPW i LSS, a druga – systemy STWPW.

Termin składania ofert w postępowaniu upłynął 16 grudnia ub.r. Jak poinformował Inspektorat Uzbrojenia, w przetargu złożono pięć ofert. Do postępowania przystąpiły następujące podmioty: 1) Saab AB (część 1), Bagira Systems Ltd. (część 2), Rheinmetall Electronics GmbH (części 1 i 2), konsorcjum Qubic Defence Application i Unitronex Poland Sp. z o.o. (części 1 i 2), konsorcjum Thales Polska Sp. z o.o., Thales AVS France SAS i Ruag Defence France (części 1 i 2).

Wnioski o dopuszczenie w przetargu zostaną teraz poddane ocenie. Następnie zaś Inspektorat Uzbrojenia do składania ofert zaprosi wybrane podmioty, którym udostępni szczegółową specyfikację warunków zamówienia. Przy ich ocenie Inspektorat Uzbrojenia będzie brał pod uwagę cenę (80 proc.) oraz termin udzielonej gwarancji (20 proc.).

(ŁP) Foto: Rhinmetall.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc