Zaloguj

Pięć firm weźmie udział w opracowaniu automatów ładowania do armatohaubicy XM1299

Pięć firm zostało wybranych przez US Army do opracowania automatu ładowania do 155 mm armatohaubicy samobieżnej XM1299. Rys. US Army

19 kwietnia poinformowano o dokonaniu przez US Army wyboru pięciu firm, które podejmą się opracowania automatu ładowania do 155 mm samobieżnej armatohaubicy XM1299. Jest to rezultat nieakceptowalnego wyniku poprzednich prac rozwojowych związanych z tym zespołem, spekulowano wręcz, że działo będzie ładowane ręcznie.

W programie SPARTAN Fire Faster (Small Business Innovation Research-based Special Program Awards for Required Technology Needs, w wolnym tłumaczeniu specjalne kontrakty w programie rozwiązań dla innowacyjnych małych firm badawczych) uczestniczyć będą: ARM Automation, CR Tactical, Dynovas, HA Eckhart i RE2 Robotics. Firmy te dysponują znacznym doświadczeniem w różnych dziedzinach, m.in. automatyzacji procesów produkcji, opracowywaniu automatycznych narzędzi dla różnych gałęzi gospodarki, druku 3D itd. Podmioty otrzymały 24 miesiące na opracowywanie koncepcji, choć pierwsze efekty prac oczekiwane są już po 18 miesiącach (zależnie od projektu ‒ umowy nie są wg przedstawicieli US Army identyczne). Każda z firm otrzymała na realizację prac do 2,5 mln USD. W pracach będą uczestniczyć żołnierze amerykańskich wojsk lądowych, którzy pełnić będą funkcje konsultantów. Amerykańscy wojskowi oczekują, że finalnie w ramach programu powstać mają prototypowe rozwiązania automatu ładowania do działa XM907 L/58. Jest to jeden z licznych programów, które mają doprowadzić do skokowego wzrostu możliwości amerykańskiej artylerii samobieżnej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Pięć firm weźmie udział w opracowaniu automatów ładowania do armatohaubicy XM1299”

  1. Niech zatrudnią Rosjan. Im wychodzi. Czemu Amerykanie tak nieufnie podchodzą do automatów.? Bo "nie płaci podatków"?

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc