Zaloguj

PGZ Stocznia Wojenna jedynym chętnym na zakup Stoczni Marynarki Wojennej

2 lutego odbyło się oficjalne otwarcie oferty zakupu Stoczni Marynarki Wojennej S.A., znajdującej się w upadłości likwidacyjnej. Do 31 stycznia, a więc terminu nadsyłania zgłoszeń, do Sądu Okręgowego w Gdańsku (prowadzącemu postępowanie) wpłynęła tylko jedna oferta – jak się okazuje zgłosiła się PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.

Cena wywoławcza wynosi niemal 225 mln złotych. PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o., będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., została założona w Radomiu 9 stycznia bieżącego roku. Już wówczas zakładano, że jej głównym celem będzie przejęcie znajdującej się w Gdyni Stoczni Marynarki Wojennej S.A. – ma to mieć związek z chęcią szerokiego wejścia na rynek realizacji kontraktów morskich. Tylko w bieżącym roku, według deklaracji Ministerstwa Obrony Narodowej, PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. może powalczyć o kontrakt na budowę trzech okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej.

Obecnie w strukturach Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. znajdują się Stocznia Remontowa Gryfia S.A., Stocznia Remontowa Nauta S.A., Energomontaż-Północ Gdynia S.A.. W zeszył miesiącu, poprzez należący do PGZ S.A. fundusz inwestycyjny MARS, zakupiono także 100% udziałów w Szczecińskim Parku Przemysłowym Sp. z o.o., co ma doprowadzić do reaktywowania Stoczni Szczecińskiej.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc