Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ Stocznia Wojenna z kolejnym sukcesem na rynku niemieckim

Statek badawczy Solea jest kolejną jednostką należącą do niemieckiej administracji, która w ciągu najbliżśzych miesięcy przejdzie remont w PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. Fot. FleetMon

7 marca niemiecki Federalny Instytut Rolnictwa i Żywności (Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung) poinformował o podpisaniu umowy z, należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., PGZ Stocznią Wojenną Sp. z o.o., w sprawie remontu klasowego statku badawczego Solea.

Powyższa umowa została zawarta 28 lutego. Żadna ze stron nie informuje o wartości kontraktu. Wiadomo, że oferta stoczni z Gdyni pokonała jednego konkurenta. Samo postępowanie przetargowe zostało ogłoszone 7 stycznia bieżącego roku. Zgodnie z dokumentacją przetargową, prace mają rozpocząć się 31 marca i zakończyć się do 10 maja bieżącego roku. Obok ceny (70% punktów) dwoma innymi czynnikami podlegającymi ocenie były: koszt przebazowania z Cuxhaven (10%) oraz koszty stoczniowe (20%).

Statek badawczy Solea został zbudowany w 2004 roku. Ma wymiary 42,7x10 metrów i wyporność 638 ton.

Dla PGZ Stoczni Wojennej to drugi sukces na rynku niemieckim w ciągu ostatnich miesięcy. W listopadzie ubiegłego roku stocznię opuścił Seefalke, który także należy do Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung. Jak wówczas wskazywał zamawiający - Wszystko przebiegało wzorowo. Oczywiście, jak wszędzie zdarzają się mniejsze lub większe wyzwania i nieprzewidziane sytuacje, ale to właśnie sposób podejścia do nich i ich wspólnego rozwiązywania stanowi o dobrej współpracy. Dość powiedzieć, że moja jednostka jest teraz jak nowa – good as new!

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc