Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

PGZ S.A.: Krzysztof Sola dołączył do zarządu spółki

Nowy członek zarządu PGZ S.A. Krzysztof Sola. Fot. PGZ S.A.

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała na stanowisko członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Krzysztofa Solę.

Krzysztof Sola – ekonomista, menadżer, absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Kielcach oraz Politechniki Radomskiej. Ukończył również studia podyplomowe MBA na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz polsko-amerykańskie studia podyplomowe MBA University of Minnesota przy Politechnice Lubelskiej. Zdał egzamin kwalifikacyjny przy Ministrze Finansów na Inspektora Kontroli Skarbowej.

Przed powołaniem do Zarządu PGZ S.A. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie. W latach 2016-2020 pracował w PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, gdzie zarządzał Rejonem Energetycznym Radom. W latach 2014-2016 był wiceprezesem zarządu ds. finansowych w Wodociągach Miejskich w Radomiu sp. z o.o., a w latach 2013-2014 był dyrektorem ds. finansowych i prokurentem tejże spółki. W latach 2008-2012 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie, a w latach 2001-2007 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Radomiu. Ma uprawnienia Inspektora Kontroli Skarbowej. Ponadto jest członkiem organów nadzorczych polskich osób prawnych.

Źródło: PGZ S.A.

reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc