Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Grupa PGZ na targach Defense & Security 2019

Polska Grupa Zbrojeniowa na targach Defense & Security 2019 w Tajlandii prezentuje bogatą ofertę systemów i rozwiązań skierowaną dla sił zbrojnych i formacji mundurowych z regionu.

Stoisko PGZ odwiedziły m.in. oficjalne delegacje z państw ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej), między innymi Tajlandii oraz Malezji. Przedstawiciele PGZ odbywają również szereg spotkań z reprezentantami przemysłu obronnego z regionu Azji Południowo-Wschodniej, z którymi Grupa współpracuje, bądź planuje rozszerzyć współpracę biznesową w najbliższym czasie.

– Azja zawsze była naturalnym kierunkiem ekspansji dla polskiego przemysłu obronnego. Intensywnie pracujemy nad pozyskaniem szeregu kontraktów, dotyczących zarówno dostaw podzespołów dla realizowanych przez siły zbrojne programów jak i kompletnych rozwiązań, skrojonych pod potrzeby tutejszych użytkowników. Dostajemy wiele zapytań dotyczących modernizacji sprzętu pochodzącego z krajów byłego ZSRR, gdzie również upatrujemy szansę dla nas i naszych Spółek – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A.

Grupa PGZ na targach Defense & Security 2019

Oferta Grupy PGZ

Ekspozycja PGZ obejmuje m.in. indywidualne wyposażenie żołnierza (karabinki, karabiny, optoelektronika, umundurowanie), systemy obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego zasięgu, samobieżne systemy artyleryjskie, technologie radarowe, kołowe transportery opancerzone oraz rozwiązania dedykowane marynarkom wojennym i siłom porządkowym operującym na wodzie.

Odwiedzający stoisko mogą zapoznać się z ofertą Grupy, na którą składa się m.in. Modułowy System Broni Strzeleckiej MSBS GROT w różnych konfiguracjach z radomskiej Fabryki Broni „Łucznik” oraz karabiny wyborowe i moździerze z Zakładów Mechanicznych Tarnów. Na wystawie znalazło się również miejsce dla amunicji, jak i rozwiązań dla systemów obrony przeciwlotniczej z MESKO i Dezametu oraz pojazdów kołowych i gąsienicowych produkowanych przez Hutę Stalowa Wola oraz Rosomak.

 

Targi Defense & Security w Bangkoku w każdej edycji odwiedza ponad 300 oficjalnych delegacji rządowych z 35 krajów świata, a na liście wystawców znajdują się zarówno lokalni i regionalni potentaci, jak i największe przedsiębiorstwa z sektora zbrojeniowego. Tegoroczna edycja poświęcona jest prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu zwalczania zagrożeń asymetrycznych oraz rosnącemu rynkowi cyberbezpieczeństwa.

(PGZ) Foto: PGZ
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc