Zaloguj

PGZ i Wielka Brytania na MSPO 2020

Podczas czwartkowego (16.07.2020), organizacyjnego spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące zaawansowania prac nad wystawą, programu wrześniowego wydarzenia oraz w bardzo szerokim zakresie przygotowań zaostrzonych środków bezpieczeństwa.

Goście dowiedzieli się między innymi, że w Targach Kielce na MSPO pojawi się 8 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej, automaty z maskami i rękawiczkami czy specjalne „strefy wejść” umożliwiające każdorazowo np. dezynfekcję rąk. Tradycyjnie organizator przygotował także bramki i urządzenia służące do wykrywania metalu.

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowali stanowisko spółki dotyczące jej udziału w tegorocznym wydarzeniu, które zostało opublikowane na stronie www Partnera Strategicznego: „W związku z decyzją zarządu Targów Kielce o zorganizowaniu w tym roku XXVIII edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w terminie 8-10 września informujemy, że Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. przewiduje udział w tym przedsięwzięciu, o ile pozwolą na to warunki sanitarne. Forma naszego zaangażowania uzależniona będzie od sytuacji zdrowotnej panującej w kraju. Podstawowym kryterium niezmiennie pozostaje troska o bezpieczeństwo odwiedzających i pracowników PGZ S.A. a także rachunek ekonomiczny (…)”.

- To było pierwsze spotkanie po podjęciu decyzji przez premiera Mateusza Morawieckiego o udziale Polskiej Grupy Zbrojeniowej w MSPO. Robocze rozmowy odbywały się w sympatycznej atmosferze. Dowiedzieliśmy się natomiast, że Polska Grupa Zbrojeniowa nie planuje przywozić do Kielc eksponatów, była mowa jedynie o przyjeździe ekspertów - informuje Andrzej Mochoń - mam nadzieję, że uda się przekonać Polską Grupę Zbrojeniową, że warto jednak pokazać produkowany przez siebie sprzęt.

Reprezentanci Ambasady Wielkiej Brytanii potwierdzili chęć udziału w wydarzeniu, zaznaczając , że dla brytyjskich firm zwłaszcza kontakty ze spółkami spod znaku PGZ mają duże, biznesowe znaczenie.

– Mamy potwierdzenie, że z Wysp przybędzie ograniczona reprezentacja 6 wystawców. Okazuje się bowiem, że względu na zagrożenie koronawirusem władze sanitarne Zjednoczonego Królestwa muszą udzielić formalnej zgody na każdy zorganizowany biznesowy wyjazd za granicę – mówi prezes Mochoń.

Aktualnie na liście wystawców MSPO 2020 znajduje się 130 firm z 16 krajów, w tym 15 ze Stanów Zjednoczonych, w tym Boeing, Raytheon, Vector Nav Technologies.  Na stoiskach przedsiębiorstw zza oceanu będzie można spotkać europejskich przedstawicieli firm, w celu ograniczenia ryzyka pandemicznego.

– Wbrew pesymistom, którzy wróżyli brak zainteresowania w świecie czy wręcz kapitulację i odwołanie MSPO, mamy sporo próśb o zaproszenia na tegoroczną wystawę nawet z tak odległych krajów jak Nigeria czy Australia – mówi prezes Targów Kielce.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc