Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MSPO 2022: PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o partnerstwie

Fot. PGZ S.A.

Koreańskie przedsiębiorstwo Hyundai Rotem Company (HRC) i Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) podpisały memorandum partnerskie, które określa zakres prac w trzech obszarach współpracy: czołgach, transporterach opancerzonych oraz lądowych systemach bezzałogowych. Memorandum podpisane drugiego dnia targów MSPO’22 w Kielcach to kolejny ważny krok w polsko-koreańskim partnerstwie na rzecz wspólnego rozwoju i budowy platform lądowych dla Sił Zbrojnych RP i innych formacji wojskowych na całym świecie.

Memorandum wzmacnia partnerstwo budowane w oparciu o zakup przez Polskę czołgów K2 i jego polonizację, a także określa kolejne główne obszary współpracy: projekt czołu nowej generacji, lądowe systemy bezzałogowe oraz transportery opancerzone. wyniki tych prac zostaną zaoferowane Polsce, Korei Południowej i innym krajom zainteresowanym ofertą PGZ-HRC.

Współpraca ukierunkowana jest na maksymalizację współpracy m.in. w obszarach: badań i rozwoju, produkcji, remontów i modernizacji rozwiązań dostarczanych dla Polski i innych klientów.

Wspólny rozwój, od etapu B+R po zarządzanie kosztami cyklu życia, leży u podstaw naszego partnerstwa. Owoce naszego polsko-koreańskiego sojuszu przemysłowego będą nową jakością, która w wymierny sposób przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa naszych państw, jak również wszystkich innych przyszłych klientów. Kolejnym krokiem na naszej mapie drogowej jest ogłoszenie lokalizacji zakładu produkcyjnego K2, o czym mam nadzieję wkrótce będziemy informować – powiedział Sebastian Chwałek, prezes PGZ.

Polska wskazała K2 jako czołg-bazę dla swoich formacji pancernych. Docelowo planowane jest pozyskanie ponad 1000 czołgów, które będą produkowane, serwisowane i naprawiane w PGZ. Podpisane memorandum rozszerza zakres współpracy o prace przy czołgu nowej generacji, który obecnie HRC promuje jako K3.

Inne obszary partnerstwa PGZ-HRC to kołowe platformy transportowe oraz lądowe systemy bezzałogowe. We wszystkich wymienionych projektach, ze względu na potencjalną skalę zakupów, kluczowe jest uruchomienie produkcji i zapewnienie jak największego zaangażowania krajowego przemysłu. Podpisane 7 września memorandum o partnerstwie to kolejny krok na polsko-koreańskiej drodze do wspólnego sukcesu.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc