Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

PGZ: ćwiczebna „125” z MESKO dla Sił Zbrojnych RP

PGZ S.A.

MESKO S.A. podpisała umowę z 3 Regionalną Bazą Logistyczną z Krakowa na przezbrojenie amunicji 125 mm w celu adaptacji jej do celów ćwiczebnych. Kontrakt ten pozwoli na dostarczenie Siłom Zbrojnym RP w nadchodzących latach kilkunastu tysięcy sztuk ćwiczebnej amunicji podkalibrowej dla załóg czołgów podstawowych T-72 i PT-91.

Umowa między obejmuje przezbrojenie na wariant ćwiczebny oraz dostarczenie w latach 2020-2023 ok. 16 tys. sztuk amunicji podkalibrowej z pociskiem BM-15C. Amunicja ta zostanie wykorzystana do szkolenia załóg czołgów podstawowych T-72 oraz PT-91, które znajdują się m.in. na wyposażeniu 34 Brygady Kawalerii Pancernej, 9 Brygady Kawalerii Pancernej oraz formowanego przy 19 Brygadzie Zmechanizowanej batalionu czołgów.

– Umowa jest kolejnym potwierdzeniem zdolności MESKO S.A. do zaspokojenia zapotrzebowania na środki rażenia Wojsk Lądowych. Przezbrojenie tak znaczącej ilości amunicji starszego typu do celów ćwiczebnych otwiera przed nami możliwość kolejnych zamówień na nową amunicję 125 mm dla Sił Zbrojnych RP, w tym pocisków podkalibrowych APFSDS-T, które opracowaliśmy z myślą o potrzebach Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych– powiedział Gabriel Nowina Konopka, wiceprezes zarządu MESKO S.A.

To kolejne zamówienia dla MESKO S.A. w segmencie amunicji. W ostatnim czasie Spółka otrzymała zamówienia m.in. na dostawy 174 tysięcy sztuk amunicji do armat średniokalibrowych, 16 tys. pocisków dla armatohaubic 152 mm Dana oraz 8 tys. sztuk pocisków dla haubic 122 mm Goździk.

Spółka realizuje współfinansowany ze środków rządowych projekt odbudowy potencjału Grupy PGZ w zakresie produkcji nowoczesnych prochów, amunicji i techniki rakietowej, którego efektem będzie ustanowienie zdolności do produkcji pełnej gamy amunicji na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz formacji sojuszniczych.

Źródło: PGZ.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc