Zaloguj

"Pejzaże mazowieckie" - III Malarsko–Fotograficzne Warsztaty Terapeutyczne

7 października 2017 roku, w Sali Koncertowej Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach miało miejsce uroczyste otwarcie III Malarsko – Fotograficznych Warsztatów Terapeutycznych dla Weteranów misji poza granicami państwa i ich rodzin.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Fundację „Nikt nie zostaje” – w tym roku pod nazwą „Pejzaże mazowieckie” – i będą trwały do 18 października 2017 roku.

W uroczystości, oprócz uczestników warsztatów, wzięli udział przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Weterana, mecenasów, sponsorów, mediów wojskowych oraz Zarządu i Rady Fundacji. Otwierając warsztaty, Pani Prezes Jadwiga Zakrzewska poinformowała, że ich celem jest stworzenie weteranom misji poza granicami państwa i  ich rodzinom warunków do psychicznego odreagowania po trudach służby w warunkach zagrożenia zdrowia i życia oraz pozostawania w długiej rozłące z najbliższymi. Odreagowanie to będzie realizowane poprzez rozwój pasji malarskich i fotograficznych uczestników warsztatów.

Pani Prezes podkreśliła, że działalność Fundacji „Nikt nie zostaje”, a tym samym organizacja warsztatów byłyby niemożliwe, gdyby nie wsparcie finansowe i organizacyjne ludzi i instytucji rozumiejących potrzebę niesienia pomocy osobom, które dla utrwalania pokoju na świecie oraz budowania prestiżu Polski, gotowe są poświęcić  to co mają najcenniejsze, czyli zdrowie i szczęście rodzinne, a nawet życie. W tym miejscu skierowała słowa szczególnej wdzięczności dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, reprezentowanej przez Pana Wojciecha Ducha oraz  Spółki Tramwaje Warszawskie.

Prezes Jadwiga Zakrzewska podziękowała również innym sponsorom i mecenasom: Przemysłowemu Centrum Optyki S.A, Centralnej Bibliotece Wojskowej, Fundacji Banku Zachodniego WBK, Firmie SprintAir, Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Realizacji Inwestycji w Warszawie, Zarządowi Pałacu Kultury i Nauki, Domowi Pracy Twórczej w Radziejowicach, Akademii fotografii w Warszawie, Panu Andrzejowi Laskowi, Biuru Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Centralnej Bibliotece Wojskowej, Wydawnictwu ZBiAM, portalowi DEFENCE24, portalowi Mundurowy.Specjalne słowa podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji warsztatów pani prezes skierowała pod adresem dyrekcji Domu Prac Twórczej w Radziejowicach.

Za zasługi we wspieraniu weteranów,  przedstawiciele Zarządu Fundacji w osobach Prezes Jadwigi Zakrzewskiej i Wiceprezesa, Adama Niemczaka, wręczyli artystom Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego Pani Julii Nowickiej i Panu Mariuszowi Borzyszkowskiemu, medale Fundacji  „Nikt nie zostaje”.

W części artystycznej uroczystości, Pani Julia Nowicka i Pan Mariusz Borzyszkowski dali niezwykle interesujący pod względem repertuaru oraz pięknie wykonany recital.

Uroczystość zakończyła wspólna kolacja, w trakcie której w trybie roboczym omawiano kwestie dotyczące działalności Fundacji „Nikt nie zostaje”, pomocy dla weteranów misji poza granicami państwa i ich rodzin oraz szczegółów organizacyjnych warsztatów.

W warsztatach udział bierze 20 uczestników (6 osób w grupie malarskiej i 14 w grupie fotograficznej), a ich kierownikiem jest płk rez. Jerzy Szczepańczyk.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc